Lidé přehled

Lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458937/bmid_lide-98t-458937.jpg 4 41 41

Rady lidem: Netrap se svými schopnostmi. Máš schopnost milovat, a to úplně stačí. Buď milý k ostatním lidem. Na vesmírné úrovni jsou vlastně tebou. Směj se. Sluší ti to. Neměl ses narodit. Skutečnost, že existuješ, je hrozně blízko k nemožnému. Zavrhnout nemožné znamená zavrhnout sám sebe. Tragédie je jen komedie, která nedošla k naplnění. Jednoho dne se tomu zasmějeme. Zasmějeme se všemu. Nesnaž se být stále rozvážný a klidný. Takový je celý vesmír. Záleží na těch vřelých kousíčcích. Existuje takový paradox. Věci, které nepotřebuješ k životu – knihy, výtvarné umění, filmy, víno a podobně – k životu potřebuješ. Kráva je stále kráva, i když jí říkáš hovězí. Tvůj život bude mít přibližně 25 tisíc dnů. Postarej se, aby sis alespoň některé z nich pamatoval. Kvark není ta nejmenší věc. Přání na smrtelné posteli, že ses měl víc snažit, to je ta nejmenší věc. Protože neexistuje. Tato kniha, tato konkrétní kniha, vzniká právě tady, na Zemi. Pojednává o smyslu života a vůbec o ničem. Je o tom, co vyžaduje někoho zabít a zároveň ho zachránit. Je o lásce, mrtvých básnících a burákovém másle. Je o hmotě, antihmotě, o všem a o ničem, o naději a nenávisti. Je o jednačtyřicetileté historičce Isobel, jejím patnáctiletém synovi Gulliverovi a o nejchytřejším matematikovi na světě. V krátkosti, je prostě o tom, jak se stát člověkem.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ocelot

The Humans , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lidé. Přihlašte se a napište ho.

Jizi
14.11.2023 3 z 5

Milý příběh o tom, jaké to je, cítit se ve společnosti jako úplně ufon. To, že hlavní postava ufon doopravdy je, je vlastně podružné (a pokud bychom to začali rozpitvávat, neobstálo by to). Autorova poznámka o tom, že knihu napsal v době, kdy trpěl ochromující úzkostí a panickými atakami mnohé vysvětlila. Čteno v originále, zakoupeno za libru a půl v knihkupectví v Betws-y-Coed.

M.anon
05.03.2023 5 z 5

Krásná oddechová knížka. Člověk se nad ní zasměje, popláče, i trochu zamyslí. Moc pěkné. :)

Hanathor
16.02.2023 4 z 5

Výborná oddechová četba, kniha navíc obsahuje spoustu zajímavých myšlenek k zamyšlení.
Oceňuji také krátké kapitoly, díky kterým jsem knihu zhltla téměř najednou :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lidé v seznamech

v Právě čtených1x