Lola Rose přehled

Lola Rose https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3842/lola-rose-3842.jpg 4 347 347

Když už to doma začne být moc nebezpečné, musí Jani, její máma a malý bráška rychle sbalit všechny věci a utíkat uprostřed noci z domova. Přestože mají strach, že je táta chytí, cesta do Londýna a pobyt v hotelu vypadají zpočátku jako velké báječné dobrodružství. Nový příběh pro starší dětské čtenářky o životě, jaký doopravdy je.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

Lola Rose , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lola Rose. Přihlašte se a napište ho.

Aneliss
15.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Jedna z nejvíce "heavy" knížek od Wilsonové. Jani má maminku dost nerozvážnou a často tak přebírá roli matky v rodině ona, hlavně tedy teď když jsou na útěku od násilnického opileckého otce. Má v životě spoustu starostí, malý bráška věčně zlobí, nemá ráda mámina nového přítele, bojí se nové školy, o tenčíčí se zásoby peněz, maminky zdraví a hlavně toho že je najde táta magor. Naštěstí se na konci objeví deus ex machina v podobě tety Barbary a budoucnost bude přeci jen růžová. Vzhledem k tématu bych doporučila klidně i starším/dospělým čtenářům.

Štěpinambura
29.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Krásný, úžasný, dojemný, trochu vtipný, zkrátka dokonale promyšlený příběh! Nikomu bych nepřála prožít to co si zakusila Jani, tedy Lola Rose ;-). Ať už s otcem nebo s máminou nemocí nebo s Robbiem.

Aghatte
19.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Když byly děti malé a chodila jsem s nimi do dětské knihovny, přečetla jsem tam celou řadu knih od JW. Všechny do jedné byly super. Bylo mi líto, že mi není 13, užila bych si to čtení ještě více. Včera jsem si oživila tuto.
Lola Rose je velmi vážné čtení. Naštěstí má ale pohádkový konec, v reálném životě by to zřejmě skončilo mnohem hůře. Úřady, škola, nemocnice- co pojištění, z čeho byla hrazena léčba, atd... A mám obavy, že Johny už je také nevratně poškozen na těle i na duchu, a jeví se jako velmi problematické dítě.
Lola Rose, holčička, která nikdy neměla klasické dětství, od mala věděla, co co znamená a na co si dát pozor. Sadistický primitivní otec a krásná nezodpovědná matka, její pití, kouření, zábava, chlapi... na to všechno se muselo brát ohledy. I na smrtelné posteli ji záleželo více na tom, jak vypadá, než co bude s dětmi.
Lolin deníček z koláží představoval život, který je krásný a který ona nikdy neměla.
Znám to, když se v dětech mísí láska a nenávist, milují své rodiče a přitom je nenávidí, za to jaký život jim připravují. A mají být rozumné a všechno chápat.
Teta Barbara byla jako anděl na bílém koni, tolik jsem jim ho přála. Na konci knihy jsem brečela.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lola Rose v seznamech

v Právě čtených1x