Losos, který se odvážil vyskočit výš přehled

Losos, který se odvážil vyskočit výš https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251515/bmid_losos-ktery-se-odvazil-vyskocit-vys-QJB-251515.jpg 3 69 69

Život lososa je poměrně předvídatelný: plavat proti proudu na místo, kde se narodil, zplodit tam potomstvo a zemřít. Toto je však příběh jedince, jehož stříbrné šupiny dávají jasně najevo, že se od ostatních liší. Odváží se totiž překonat svůj osud. Je to příběh o cestě k dospělosti a o spalujícím žáru lásky. Plavat proti proudu totiž znamená vydat se za něčím, co bylo doposud tomuto lososovi skryto – za svým snem. Konečně je tu první překlad této inspirativní moderní bajky o hledání svobody a harmonie s přírodou. Harmonie, na kterou jsme buď zapomněli, nebo jsme ji ztratili v chaosu každodenních starostí.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Omega

The Salmon Who Dared to Leap Higher , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Losos, který se odvážil vyskočit výš. Přihlašte se a napište ho.

Peter74
20.07.2023 5 z 5

Velmi krásná kniha, od začiatku som si ju obľúbil.
Zmysel o živote. Na pár miestach som sa zastavil a porozmýšľal, čo mi vlastne život dáva. Či nebludim, idem správnym smerom.

alishek
07.07.2023 3 z 5

Příběh o koloběhu života, jeho smyslu a jaké to je mít vlastni sny, knížka je hezky napsaná, ale zase tolik mne nezaujala.

Jana512
27.06.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, protože obsahovala myšlenky o smyslu života.
Stříbrný losos se lišil od druhých a těžce svou odlišnost nesl. Zamýšlí se, jak žít při proplouvání řekou, kde hodně poznává, jak to v životě chodí. Aby také viděl trochu do světa lidí "vyskakuje trochu výš" nad hladinu a o všem přemýšlí. Poznává svou lásku Jasnookou- lososí rybičku, a hned je život jiný. Ona si jej povšimne a věnuje mu pozornost, i když sama je zraněná, snaží se doplout k místu, kde chce naklást vajíčka, aby se zrodil nový život.
Z řeky se dostávají do moře po překonání nebezpečných peřejí.
Společně prožívají chvíle, které dávají smysl jejím životům, který bude v mláďatech pokračovat.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Losos, který se odvážil vyskočit výš v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x