Ďábel vchází do dveří přehled

Ďábel vchází do dveří https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4773/bmid_dabel-vchazi-do-dveri-3nw-4773.jpg 4 196 196

Lucifer série

Po Zemi kráčí ďábel. Na počátku byl Lucifer - Světlonoš svržen z nebe, aby vládl peklu. Jenže pak na tento úřad rezignoval a opustil své království, aby se mohl usadit ve městě smrtelníků zvaném Los Angeles. Nejznámější vedlejší postava z cenami ověnčené série Neila Gaimana Sandman si teď užívá poklidný důchod jako majitel exkluzivního hudebního baru Lux v L.A. Ale mise, kterou ho chce pověřit sám Stvořitel, to všechno může změnit. Pokud Lucifer bude souhlasit s tím, že udělá za nebe špinavou práci, může si stanovit vlastní cenu. Jenže ta práce i cena se ukáží být něčím víc. Velká příležitost je spojena s velkou hrozbou a Luciferovi je jasné, že nalezení cesty skrz toto bludiště bude vyžadovat nejvyšší oběť. Což pro ďáble znamená jediné: vybrat někoho, kdo ji za něj podstoupí.... celý text

Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew , Netopejr

Devil in the Gateway , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ďábel vchází do dveří. Přihlašte se a napište ho.

Radiq
06.04.2024 3 z 5

Sandmana znám jen z doslechu, Gaimana jen okrajově a s komiksy jsem začal teprve nedávno (zatím objevuju), takže jsem vůbec nevěděl, co mě má čekat na poli Lucifera.

A jsem tak trochu na rozpacích. Mám rád přehledné a jasné děje, ale co se tady děje, to moc nepobírám. Je mi jasné, že mít větší přehled v Sandmanovi, asi budu vnímat plno věcí jinak. Ale z mého pohledu mi obecně v komiksech vadí, že hodně věcí není řečeno a musím si domýšlet a tápat... a to je případ i Ďábla vcházejícího do dvěří. Prostě asi nic pro nováčky.

Jsou zde tři samostatné příběhy: Světlonošova cesta, Šest vyložených karet, Od narození s mrtvými. Názvy jsou to skvělé a děj není špatný, ale možná to lépe docením, až si jednou třeba doplním mezery.

Kresba je někdy ohromující, ale většinou žádné velké nadšení v porovnání s jinými komiksy (tím to neshazuji, protože sám bych uměl maximálně tak panáčka s kruhem místo hlavy a čárkami jako tělo a končetiny). Co mi ale vyloženě vadilo, tak různé fonty v bublinách, kdy některé bylo těžké luštit.

Milé překvapení na mě čekalo, že to přeložil Štěpán Kopřiva, jehož Asfalt mám za kultovní dílo. Ale asi to nemá vliv na můj výsledný dojem.

risha03
06.11.2023 5 z 5

Úvodní díl jedné z nejlepší komiksové série (pro mě se Sandmanem a Mýtama v top 3). Četl jsem nyní po druhé a nedá mi to, konečně zde napíši recenzi. Budu však směřovat k těm, kteří jako já (když jsem četl poprvé) sáhnou po Luciferovi nepolíbení Sandmanem.

Já jsem napoprvé byl zcela zmaten, o čemže to čtu. Spousta linek, spousta postav, nic nedávalo smysl. Nenechte se odradit, v druhém díle již do sebe věci začnou zapadat a vy začnete chápat (byť sem tam je vhodné mít znalosti ze Sandmana). Pokud vás nalákal zcela příšerný seriálna tnto komiks, tak ne. Opravdu Lucifer není nachechtaný žvanil co o všem jen mluví ale nekoná. Komiksový Lucifer luskne a spálí nepřítele, ani se na něj nepodívá. A ne, není udělanej do stupidní detektivky.

Komiksový Lucifer je prostě pravé “pokračování (spin off) Sandmana (mimochodem, seriál Sandmana je ucházející) v tom nejlepším slova smyslu. Kdo si přečetl nejprve Sandmana, zmaten nebude. Je zvyklý na mnoho dějových linek, které mohou být vysvětlen až za pár dílů, stejně tak počítají s tím, že je potřeba mít jisté všeobecné znalosti o náboženství a mytologií. počítají zkrátka s tím, že se jedná o komiks 18+, což však plně nevysvětluje význam daného - můžete být inteligentní teenager a užijete si komiks, a můžete být padesátník a vůbec nic nepochopíte.

Norri
10.03.2022 4 z 5

Úvodní příběh “Světlonošova cesta” mě moc nevzal. Chápu o co v něm jde, chápu, že je to důležitý start celé série, ale něco mi v něm nesedí. Nicméně zbytek knihy už byl v pohodě. Představil zajímavé nové postavy a já jsem zvědavý, co se s nimi bude dít dál. Nad některými Luciferovými výroky by bylo fajn vést diskuzi někde u piva.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ďábel vchází do dveří v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech4x