Lvářka přehled

Lvářka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420080/bmid_lvarka-v8B-420080.jpg 4 114 114

Oba žijí ve stověžatém městě, každý v jiném století. On v jednadvacátém, ona v šestnáctém. A jedné letní noci se potkají na pražském vrchu Petříně. Když je totiž Všehomír ve správném rozpoložení, dá se skrz oheň cestovat napříč labyrintem času… Příběh architekta Josefa a bylinkářky Vavřínky vás zavede do prostředí současné a rudolfínské Prahy. Setkáte se v něm se střípky tajemných pražských legend i některými známými postavami našich dějin, které jsou ale představeny v o něco méně známém světle. „Její jediná naděje na návrat do budoucnosti se rozplynula jako pára v Kellyho křivuli. Stýskalo se jí po kocourovi, po bylinkárně, po celém jednadvacátém století. A taky po Josefovi. Jenže ten se narodí až za víc než čtyři sta let. A to není úplně ideální věkový rozdíl.“... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lvářka. Přihlašte se a napište ho.

JulieB.
22.02.2024 4 z 5

Lvářku jsem zhltla za 24 hodin a mám-li ji popsat, řekla bych, že to bylo milý.
Milý, kouzelný, pohádkový, romantický, s krásnou atmosférou Prahy současné i renesanční. Vtipný taky.
Taková ta knížka, kterou potřebujete, když máte blbou náladu.
Žádnej akčňák se spoustou mrtvol, jaký obvykle čtu - naštěstí, protože teď bych na něj neměla nervy. I když zvlášť závěr byl napínavej víc než dost. A super bylo propojení s pražskými pověstmi.
Doporučuju coby knižní antidepresivum.
P.S. Ilustrace jsou fakt top.

Blančitos
06.01.2024 3 z 5

Napsáno velice lehkým a svižným stylem, nicméně došlo ke splynutí 16. a 21. století, kdy mluva postav byla víceméně moderní. Jinak moc hezký příběh o bylinkářce Vavřínce a architektovi Josefovi.

Hanathor
14.12.2023 3 z 5

Ke knížce jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Občas mi přišlo, že některé použité výrazy se nehodí do 16. století, a naopak jména postav ze současnosti byla zastaralá.
Nicméně se kniha četla dobře.

Knižní novinky (43. týden)

20.10.2019

Kniha Lvářka v seznamech