Má nejkrásnější knížka o zvířátkách přehled

Má nejkrásnější knížka o zvířátkách https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64542/ma-nejkrasnejsi-knizka-o-zviratkach-64542.jpg 5 20 20

Vydejte se s naší obrázkovou knížkou poznávat svět zvířátek. Setkáte se v ní se zvířátky, která žijí na statku, na venkově, v lese, ale i na horách a u vody či v daleké Africe. O zvířátkách, která jsou zachycena na řadě barevných ilustrací ve svém přirozeném prostředí, se dozvíte spoustu zajímavostí o jejich chování a dorozumívání.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Má nejkrásnější knížka o zvířátkách. Přihlašte se a napište ho.

Osice
18.08.2021 5 z 5

Knížku jsme si prostě půjčit museli, vždyť má být tou nejkrásnější:-) Tak aspoň argumentovala Barunka, když jsem po ní chtěla, aby z té obrovské hromady knížek, které v knihovně s Arnoštem navršily, nějaké knihy vyřadila. Nakonec jsme si stejně skoro všechny vzali, ale o téhle jsem měla velké pochybnosti. Odvážné tvrzení v názvu mě velmi iritovalo a první stránky mě v mém prvotním pohledu jenom utvrzovaly. Nakonec jsem se však rozhodla pro hodnocení nejvyšší. V knížce jsou naprosto realisticky zachycená nejrůznější zvířátka. Při předčítání jsem obdivovala zejména detaily, které způsobují, že zvířata vypadají jako živá. U divoké kočky jsou to sklopené uši, u ovečky např. poloha nožičky, u jiného zvířátka zase natočená hlava nebo protažený krk, u zajíčka tlapka přes oko, atd. Zvířátka jsou v pohybu, nepůsobí staticky. Jediné, co mě na obrázcích vůbec neoslovilo, jsou znázorněné lidské postavy. Z nich je hodně cítit, že obrázky nejsou nejnovějšího data.

K jednotlivým zvířátkům je velmi málo textu. Nicméně u každého zvířátka se můžete něco dozvědět. Krátce potom, co jsme knížku s Barčou přečetly, tak jsme byly krmit zvířátka v oboře ve Mstišově, kam pravidelně jezdíme, a naskytla se nám podívaná na dvě kozy, které se srazily hlavami, až to zadunělo. Vzpomněly jsme si hned na tuhle knihu, protože je v ní zmiňováno, že když se v Alpách srazí kozorožci, tak to mezi skalními stěnami zazní jako výstřel z pistole. Kozorožce a jiná zvířata zde zmíněná jsme mimochodem asi týden předtím sledovaly v lesoparku v Chomutově:-) Tak se nám to vlastně hezky propojilo. Každopádně kniha může posloužit jako skvělý odrazový můstek k seznámení s nejrůznějšími zvířaty (jak těmi domácími, tak těmi divokými). Barču hodně fascinovala zvířata, která se živí mršinami. A pak ji také velmi zaujal orel skalní. V knížce je uvedeno, že si troufne i na kamzíka. To jsme už věděly, protože jsme spolu koukaly už předtím na video, jak orel popadl kamzíka za nohu a strhnul ho ze skály. K tomu nás zase popostrčila jiná knížka (Prázdninová dobrodružství, II. díl od Milady Havlátkové – tu zde na DK nenajdete, protože si ji autorka vydala vlastním nákladem a není možné ji sem bohužel vložit). Myslím, že si každý v této knize najde něco, co ho osloví nebo zaujme. Už jenom pro ty obrázky zvířátek stojí za to, dát knize šanci.

Gaeberys
17.10.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek mého dětství. Obrázky jsou realistické, textu tak akorát na dítě.

aychend
30.07.2011 5 z 5

Tuhle knížku jsem prostě milovala - nádherné obrázky a zvířata, to bylo moje!!!!! :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Má nejkrásnější knížka o zvířátkách v seznamech

v dalších seznamech2x