Malý a Velký testament přehled

Malý a Velký testament https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2537/bmid_zavet-2537.jpg 4 98 98

Básnická sbírka, jedno z nejpozoruhodnějších děl pozdní středověké lyriky. Dílo obsahuje 2023 verše, sestává z 185 osmislabičných oktávů skloubených bohatými rýmy. Sjednocujícím prvkem díla je parodické smíšení vysokých a nízkých poloh, tradičně ostře oddělených. Jde o soubor topograficky vázaný na Paříž hospod a paláců, balady jsou často pojaty jako věcné odkazy jednotlivým osobám, obsahují všechny běžné tematické i stylové rejstříky poezie pozdního středověku od dvorské, náboženské až k „bláznivé“ písni. -- 1. vydání. --... celý text

Poezie
Vydáno: , Garamond

Le lais

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Malý a Velký testament. Přihlašte se a napište ho.

vercas945
31.12.2020 4 z 5

Poezii nemusím, s výjimkou dětských říkadel jsem přečetla asi 5 knih, které bych do této kategorie zařadila, ale pro Villona mám slabost od té doby, kdy jsem na gymplu přečetla Navzdory básník zpívá od Loukotkové. Na jeho básně jsem zvyklá spíš v jejím překladu, jak už se tady někdo zmiňuje, ale kouzlo neztrácí ani v překladu G. Francla.

Ajrad1981
03.06.2020 3 z 5

Mám ráda Villona, ale víc se mi líbí překlady Jarmily Loukotkové.

KnihomolkaEva
30.03.2020

Villonovy básně mám moc ráda, ale překlady Otokara Fischera/Jarmily Loukotkové se mi líbily o něco víc.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Malý a Velký testament v seznamech

v Právě čtených1x