Malý muž a velká žena aneb Vlak dětství a naděje přehled

Malý muž a velká žena aneb Vlak dětství a naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384103/bmid_maly-muz-a-velka-zena-aneb-vlak-det-9C2-384103.jpg 4 270 270

Věra Sládková v historickém románu Malý muž a velká žena vypráví osud svůj i vlastní rodiny: dětství v pohraničí, sudetské klima druhé poloviny třicátých let, nucený odsun a válečná léta v Brně. Osudy jejích rodičů - Anny Urbanové a tragikomického tatínka v borzalínu - do jisté míry znají příznivci seriálu Vlak dětství a naděje, který podle knižní předlohy režíroval Karel Kachyňa. Čtenář románu hledí na svět očima citlivé dívky, která není ušetřena žádné rány a která přesto na život ani na člověka nezanevře, protože je pro ni vždy doširoka rozevřená náruč velké ženy a malého muže. (Z přebalu knihy)... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Malý muž a velká žena aneb Vlak dětství a naděje. Přihlašte se a napište ho.

Simona99
05.01.2024 5 z 5

Knížka je napsána velmi detailně a s citem. Často jsem měla pocit, že mě děj úplně vtáhl do sebe. Ráda čtu knížky s touto tematikou a tato knížka bude určitě patřit k těm, na které člověk jen tak nezapomene.
Ještě se podívám na seriál :-)

dolouš
07.11.2023 5 z 5

Kapitální békovina by byla nepřečíst si tuto skvělou knihu. Dostal jsem se k ní až po letech a i když mám seriál rád, kniha byla lepší.

Leona333
15.10.2023 4 z 5

Knížka je moc hezká, smutná, poetická, plná zajímavých myšlenek a ideálů, které k mládí, ale i k době, do které je příběh vsazen, patří.
Její seriálové zpracování fenomenálním Karlem Kachyňou, je tou pomyslnou "třešinkou na dortu". A také odkazem na to, aby se v našich dějinách, na spoustu věcí nezapomnělo...
Mohu doporučit jak knížku, tak i seriál.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Malý muž a velká žena aneb Vlak dětství a naděje v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech9x