Marianela přehled

Marianela
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50822/marianela-50822.jpg 4 33 33

Román slavného španělského spisovatele a dramatika patří mezi díla zaměřená proti zlu a násilí, opěvující cit, lásku a krásu. Náleží mezi nejvydávanější díla španělského realismu. Příběh tragické lásky chudé dívky ke slepému mladíkovi, synu bohatého otce, majitele obrovského důlního komplexu. Hluboký smysl díla spočívá v idejích o vnitřní a vnější kráse, které Galdós ilustruje na rozporu mezi hluboce chápající a milující Marianelou, jež je pro ostatní pouhou trpěnou hříčkou přírody, versus povrchním vnímáním světa krásného Pabla a Florentiny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Marianela , 1878

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Marianela. Přihlašte se a napište ho.

Nelasp
03.09.2023 5 z 5

Toto je taaaak smutná a zároveň taaaak krásná kniha. Opravdu mě chytil příběh ošklivé ale hodné Nely chytil za srdce...

eva3992
21.11.2020 5 z 5

Marianela, Benito Pérez Galdós

Tento krásný příběh nás zavede do Španělska kolem roku 1880. Sledujeme zde mladou chudou dívku Marianelu, která neměla lehký život. Zamiluje se do bohatého slepého chlapce Pabla. Autor nám zde ukazuje pohled světa na krásu - na tu vnitřní i vnější.

Tahle útlá knížečka se ke mně dostala náhodou a jsem za to ráda – je nádherná. Jednoduchý, avšak smutný příběh o lásce, o citech, o kráse, pochopení, ale také o zlu a povrchnosti. Nádherně popsané celé místo, krajina, kde se děj odehrává. Úžasné myšlenky (květiny jsou hvězdy země…). Prostě jako celek to funguje a je to skvělé. V knížce také najdete krásné ilustrace, které vše nádherně doplňují.

Někdy se to chce zastavit, zamyslet se a vychutnat si chvilku klidu v dnešní uspěchané době.

Občas je potřeba sáhnout po starší knížce, která není tak známá a všude vychvalovaná. Může Vás příjemně překvapit a strčí do kapsy kdejakou žhavou novinku :-)

5*/5*

Fillipa
14.08.2019 5 z 5

Není to román, ale novela, kterou si pamatuji asi 30 let.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Marianela v seznamech

v dalších seznamech2x