Marston Moor 1644 - Začátek konce přehled

Marston Moor 1644 - Začátek konce
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445434/bmid_marston-moor-1644-zacatek-konce-zMH-445434.jpg 5 2 2

Vstup Skotů do anglické občanské války na straně parlamentu 19. ledna roku 1644 radikálně změnil rovnováhu sil na severu Anglie. Roajalisté zde byli nuceni přejít do defenzivy a zůstali obležení v Yorku. Princ Ruprecht Falcký však své protivníky smělým pochodem vymanévroval a dokázal York vyprostit z obklíčení bez jediného výstřelu. Dne 2. července se však na Marstonských blatech střetl se spojeneckou armádou a jeho jezdectvo bylo poroženo Cromwellovým Ironsides, kteří se poté obrátili proti roajalistické pěchotě. Kniha popisuje tvrdě vybojovanou bitvu, jež skončila katastrofální porážkou a zničením roajalistické armády a vyhnáním jejích zbytků z celé severní Anglie.... celý text

Literatura faktu Válečné Historie
Vydáno: , Amercom S.A.

Marston Moor 1644: The beginning of the end , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Marston Moor 1644 - Začátek konce. Přihlašte se a napište ho.

Massek
15.03.2024 4 z 5

O bitvě u Marston Moor jsem nevěděl VŮBEC NIC. Ani to, že existovala. Tak jsem teď o 96 stránek chytřejší :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Marston Moor 1644 - Začátek konce v seznamech

v dalších seznamech1x