Případ jantarové komnaty přehled

Případ jantarové komnaty https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8273/mid_pripad-jantarove-komnaty-qx8-8273.jpg 4 121 121

Martin Anděl série

Sci-fi román s nádechem detektivky, tentokrát se týká prazvláštní a mystické historie nacistického Německa a jeho tajemných základen. Vše se točí kolem legendární jantarové komnaty, kterou německá okupační vojska ukradla v Petrohradě (Leningradě), a která následně zmizela.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Případ jantarové komnaty. Přihlašte se a napište ho.

holomex
25.06.2023 2 z 5

Jako teenager jsem hodně hltal Součkovy Otazníky nad hroby. Ale vlastně nic jiného z jeho tvorby jsem nezkusil. Tak jsem to po letech napravil. Téma Jantarové komnaty je pro mě přitažlivé, nicméně tady o komnatě téměř nic nebylo. Na druhé straně tu bylo hodně UFO a otrlý nacista za každým bukem. Ve výsledku i po letech celkem čtivá detektivní fikce. Jen jsem se musel smát, jak si tam českoslovenští redaktoři a výzkumníci volně cestují po kapitalistické cizině, což jistě muselo čtenáře zavřeného za železnou oponou nesmírně těšit. Ale jak říkám, je to fikce:)

konicekbily
08.03.2022 3 z 5

Očekával jsem, že se, já neználek autorova díla, dozvím něco více o zmizelé jantarové komnatě, ale nebylo tomu tak! Je to kniha nabitá encyklopedickými znalostmi a domněnkami autora, jak to bylo, či mělo být - a až potom se děj rozběhne. Podle mne si autor vzal na sebe velké sousto - a jantarová komnata je tam na okraji.

Corso
26.08.2021 5 z 5

Poklady ukradnute nacistami, tajomstva odhalovane po dlhych rokoch. Vyskumnik/detektiv ako by z oka vypadol Nerovi Wolfovi, ktory nevyjde z domu lebo nemoze. U mna Martin Andel snad najzaujimavejsia detektivna literarna postava ceskej literatury. Po precitani som chcel silou mocou aj ja patrat, odhalovat, skumat, nebolo vsak co :) Vyborne oddychove knizky, cela seria. Vecna skoda ze nema viac pokracovani. Andel mal silny potencial, u mna na urovni Sherlocka.

Dalších pár nových eknih :-)

01.01.2020

Kdyby člověk dělal jen to, co určitě a hned k něčemu bude, byli bychom dodnes v době kamenné…

Kniha Případ jantarové komnaty v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x