Maryša přehled

Maryša
https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71893/marysa-71893.jpg 4 2540 2540

Příběh Maryši, dcery sedláka, a chudého Francka se odehrává na moravské vesnici devatenáctého století. V dialozích je užito nářečí charakteristického pro danou oblast. Maryša je rodiči nucena vdát se za vdovce Vávru, jehož jediným zájmem je vyrovnat dívčiným majetkem své dluhy. Francek odchází na vojnu, aby se po letech vrátil a postavil svou milovanou Maryšu před mravní dilema. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Maryša. Přihlašte se a napište ho.

MíšaS.
včera 4 z 5

Příběh se mi líbil. Na divadle to musí mít grády, když se toho tedy ujmou zkušení herci a režisér.

bohejsova
25.05.2024 4 z 5

Normálně bych si knihu nepřečetla, ale jako knížka k maturitní četbě určitě dobrá. Dá se o ní dobře mluvit, je krátká a rychle se čte.

stelka_knihomol
12.05.2024 3 z 5

Knížka má určitě důležitou historickou váhu, ovšem mě osobně nějak zvlášť nezaujala. Příběh musel být sice dříve průlomový, dnes by však šlo jen o další průhledné klišé.
Co opravdu oceňuji, je nářečí, které zde opravdu pomáhá a dodává skvělou atmosféru. Také se mi líbil konec. Celkově jsem se ale do příběhu nějak extra nevzila, jsem ale ráda, že jsem si ji přečetla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Maryša v seznamech

v Právě čtených21x