Zemětřas přehled

Zemětřas
https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94858/bmid_zemetras-94858.jpg 4 71 71

Mechanické století série

V době občanské války přilákaly zprávy o zlatě na zamrzlém Klondiku na pacifický severozápad tisíce dobrodruhů. Každý chtěl zbohatnout. Ruští těžaři si dokonce najali vynálezce Levitica Bluea, aby jim zkonstruoval stroj, který dokáže těžit zlato pod ledem. Tak se zrodil Zemětřas. Již při první zkoušce se však stal neovladatelným - zničil několik bloků v centru města a otevřel puklinu, ze které začal stoupat jedovatý plyn. Ti, kdo se ho nadechli, se změnili v živé mrtvoly... Uplynulo šestnáct let. Zničené a zamořené město dělí od okolí vysoká zeď. Jen kousek za ní žije Blueova vdova se svým patnáctiletým synem Ezekielem. Ten se jednoho dne ve snaze očistit jméno svého otce vydává na výpravu zpět do zničeného města. Do města plného hladových nemrtvých, vzdušných pirátů a ozbrojených zločinců...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Triton

Boneshaker , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zemětřas. Přihlašte se a napište ho.

Micho86
25.05.2024 4 z 5

Před zakoupením jsem si udělala obvyklý průzkum, tzn. že jsem si přečetla nejen anotaci ale i komentáře, což by mělo dělat nejspíš více čtenářů, vzhledem k tomu, že si spousta lidí níže stěžuje, jak byli zklamaní..
O tom, že se v knize řeší rodinné drama, jsem tedy věděla a vůbec mi to nevadilo, naopak oceňuji dvojitou dějovou linku, která se pak nevyhnutelně spojí v jednu.

Styl psaní se mi vcelku líbil, jen si musím trochu postěžovat na překlad, průměrně na každé 2.-3. stránce byla hrubka.

Postavy byly zajímavé a přicházely na scénu postupně, takže nebyl problém se v nich zorientovat. Něco mi k poslední hvězdičce chybí, bude to nejspíš pár maličkostí, zatím nevím jistě.. jedna z nich bude nejspíš záporná postava, podle mě si zasloužil maličko více péče ze strany autorky, ale celkový dojem z knihy mi to vlastně ani moc nekazí.

Už mám rozečtený další díl a stále se dobře bavím, tak snad u toho zůstane.:)

vlkove
08.08.2021 2 z 5

Bohužel musím souhlasit s komentáři zde napsanými. Docela mě mrzí, že jsem si je nepřečetla ještě před koupí knihy.
Nechala jsem se nalákat na dobrodružný příběh plný zombie, streampunku a vzducholodí. Bohužel, to jsem tak úplně nedostala.
Příběh knihy vám nenabídne nic co by nebylo psáno v anotaci. V podstatě je to komorní příběh o matce a synovi.
Jsem velice zklamaná. Autorka píše hodně popisně, děj je předvídatelný a ne moc rozvětvený.
Kniha je určena spíše pro okrajovou skupinu čtenářů.

J.J.
14.11.2020 1 z 5

Vyhozené peníze o vztahu matky a syna.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2010 - Locus Awards (Best SF Novel)

Kniha Zemětřas v seznamech

v Právě čtených1x