Medikus z Heidelbergu přehled

Medikus z Heidelbergu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337018/mid_medikus-z-heidelbergu-XLS-337018.jpg 4 97 97

Kanton Thurgau kolem roku 1500 Nevlastní matka dvanáctiletého Lukase Nufera rodí v bolestech, ale dítě se nemůže prodrat na svět. Rodičku a dítě by mohl zachránit takzvaný císařský řez – ale nebezpečnou operaci zakázala církev. Lukasův otec se zákazu vzepře a opravdu se mu podaří úspěšně provést zákrok. Od toho okamžiku má Lukas jediný cíl: Stát se lékařem!... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Der Medicus von Heidelberg , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Medikus z Heidelbergu. Přihlašte se a napište ho.

Zlatinka.Emilly
01.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Pěkný příběh ze 16. století a nahlédnutí do doby, kdy se léčilo spíše bylinkami a praktikami, jaké v té době byly dostupné. Těžké časy z doby epidemie moru byly rovněž popsány na úrovni tehdejší doby a lidem v té době muselo být opravdu těžko. Konec se mě nelíbil. Dostal se Lukas opět do života? Měl možnost dožít svůj život po boku milované ženy a svého syna? Proč mu nikdo nepomohl, proč každý mlčel a dával tak souhlas Christophovi, že jedná v pravdě a spravedlnosti. Vždyť v té době byl už Lukas váženým pan medikus, tedy lékař, který byl opravdu srdcem pro každého nemocného. Nechápu proto, že nikdo nic neudělal, nikdo mu nepomohl, ani jeho princezna. Asi to bylo tou dobou.

Pogy
21.04.2023 3 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale po asi sto stránkách se to podařilo a vlastně mě překvapilo, jak mě příběh studiose Lucasa baví.
Byla to vlastně taková pohádka, ale se zvláštním koncem.

xxbarbarelaxx
20.08.2022 2 z 5

Docela dobrý námět na knihu, jen se mi četla hůře, protože zde byly až moc zdlouhavé popisy. Dějová linka s morem byla dobrá, ale celou knihu to bohužel nezachrání. Kniha mě příliš nenadchla. Kdyby měla tak o dvě stě stran méně, bylo by to podstatně lepší. Další autorovu knihu dozajista již číst nebudu.

Knižní novinky (27.4. - 5.5.)

27.04.2017

Kniha Medikus z Heidelbergu v seznamech