Mera: Proti proudu přehled

Mera: Proti proudu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422738/bmid_mera-proti-proudu-e1R-422738.jpg 4 59 59

Mera je urozená teenagerka a dědička trůnu Xebelu, kolonie ovládané jinou, ne tak úplně ztracenou podmořskou zemí, Atlantidou. Její otec, dvůr a celé království očekávají, že se vdá a povije nového krále. Ale osudem Mery je nést odlišnou korunu... Když xebelská armáda začne plánovat svržení atlantské nadvlády a zbavit se útlaku, Mera se chopí příležitosti vzít svůj osud do vlastních rukou tím, že zavraždí Arthura Curryho – dávno ztraceného prince a dědice atlantského trůnu. Ale její poslání jde stranou ve chvíli, kdy se Mera a Arthur do sebe nečekaně zamilují. Stane se Arthur králem s Merou po svém boku, nebo zahyne jejím nožem v zájmu osvobození jejího lidu od pronásledování?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Crew

Mera: Tidebreaker , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mera: Proti proudu. Přihlašte se a napište ho.

kikikrat
01.03.2024 4 z 5

Je to dlouho co jsem nějaký komiks četla a o to víc mě to bavilo. Mera je krátký příběh o mladé dívce, která najde svou sílu a také lásku. Čtení vás bude bavit a odpočinete si u něj. Navíc má krásné ilustrace, hlavně to krásné zbarvení.

knizninadsenec
05.07.2023 4 z 5

Velmi hezký příběh o seznámení Mery a Arthura. Je to spíše romantický příběh než klasický superhrdinský, kde se bojuje a zachraňuje svět. Mera jde na souš, aby našla prince a splnila úkol, který byl určen jiným... Nakonec se navzájem zachraňují, jen malinko boje, poznávání,...

Bylo to milé, krásné ilustrace, četl se dobře. Jen tomu něco málo chybělo. Třeba nějaký ten boj, jako v komiksech bývá běžné. Celkově ale hezký a milý příběh.

orangerose
30.01.2023 5 z 5

Ještě lepší než komix s raven, mera je víc akční, bavila mně, kdyby byly další díly, jdu do nich :)

Knižní novinky (45. týden)

03.11.2019

Kniha Mera: Proti proudu v seznamech