Mexikopedie přehled

Mexikopedie https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458509/bmid_mexikopedie-kGu-458509.jpg 5 42 42

27 písmen abecedy, 27 kapitol o mexické gastronomii, historii, umění, lidech a všemožných místních podivnostech. Kniha, která se nečte od začátku do konce, ale každé její prolistování přináší nové chutě, vjemy, pocity a vědomosti. Špetku chilli nevyjímaje. Mexiko je rozlohou obrovská země, o níž se říká, že jeden život na její poznání nestačí. Ale proč se o to alespoň nepokusit? Mexikopedie přibližuje v abecedně řazených tématech více či méně známé oblasti mexické kultury, gastronomie, přírody, umění a dějin – od úchvatné rostliny Agáve, přes unikátní indiánské baroko, tajemné oslavy Dušiček, mexickou patronku Pannu Marii Guadalupskou, ikonickou malířku Fridu Kahlo, tajemnou Lacandonskou džungli, migrující motýly monarchy stěhovavé, božská tacos, mexické naháče xoloitzcuintles až po předkolumbovskou šperkařskou metodu ztraceného vosku. A mnoho dalšího. To vše doplněné barevnými ilustracemi a desítkami fotografií.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mexikopedie. Přihlašte se a napište ho.

elexmil
15.01.2024 5 z 5

Pro toho, kdo jede do Mexika, určitě bezvadný zdroj informacích podaný příjemnou a zábavnou formou. Díky těm informacím jsem při své cestě Mexikem vnímala mnohé, čehož bych si bez přečtení obou Mexikopedií asi ani nevšimla.

keselylenka
21.05.2023 5 z 5

Úžasně zábavné, lidské a milé čtení o Mexiku, kde si každý najde to své. Dozvíte se něco z gastronomie, něco z historie, něco ze současnosti. Někde jsem se dočetla, že má celkem vyjít 5 dílů. No už teď je potřebuji všechny

nika124
18.05.2023 5 z 5

Velmi působivě zpracované zajímavosti mexické kultury doplněné krásnými fotografiemi a odkazy na videa. Čtenář má tak pocit, že Mexikem cestuje nebo ho kniha k cestě třeba inspiruje. Dozvíte se spoustu zajímavých faktů, avšak psaných velmi čtivým jazykem, takže se dá bez problémů číst i v posteli před spaním ;)

Knižní novinky (47. týden)

15.11.2020

Kniha Mexikopedie v seznamech