Milá sedmi loupežníků přehled

Milá sedmi loupežníků https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109806/bmid_mila-sedmi-loupezniku-656cffed68197.jpg 4 217 217

Dvě epické práce - Milá sedmi loupežníků a Buřiči - z básníkových mladých let, poznamenaných dekadencí a Dykovým hledáním životních rozporů a protikladů dobra a zla, snu a skutečnosti. První je baladický příběh o zrádné milé, která prozradí lesní skrýš sedmi zbojníků, svých "smutných, krásných loupežníků". Buřiči jsou básnicky ztvárněným vyprávěním tří zločinců-vyděděnců života, mstících své křivdy na společnosti.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Milá sedmi loupežníků. Přihlašte se a napište ho.

Nuttelka
31.07.2023 4 z 5

(Audiokniha)
Knihu jsem si zakoupila v audio podobě, kde ještě s tímto dílem je "Stud" a "Krysař".
Milá sedmi loupežníků - na styl jsem si musela zvyknout, ale líbilo se mi to, i když na tuto literaturu vůbec nejsem.. Je to pro mě zase něco úplně jiného, než co čtu nebo poslouchám normálně.
Jiří Schwarz je skvělý, výborná interpretace, v jeho podání se mi toto dílo moc líbilo!

Amiz
01.05.2023 odpad!

S poezií žádný problém nemám, ale toto dílo mi vůbec nedávalo smysl, ztrácela jsem se v něm a ani mi nepřišlo příliš dobře napsané, lépe řečeno mi styl asi nesedl. Když jsem si potom četla, o čem kniha byla, zjistila jsem, že jsem spoustu událostí v textu ani nezaznamenala.

jakub2199
08.03.2023 4 z 5

Velice působivá básnická sbírka, ač se musím přiznat, že na mě z obsažených básní, větší dojem na mě udělala báseň Tři než-li eponymní Milá sedmi loupežníků. I když se mezi oběma básněmi dalo najít mnoho paralel, tak sociologický aspekt i lyrika mi připadala zajímavější u básně Tři. Přesto obě vysoce kvalitní, obě tragické.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Milá sedmi loupežníků v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech3x