Milosrdná vrána přehled

Milosrdná vrána
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463850/bmid_milosrdna-vrana-Cxc-463850.jpg 4 127 127

Milosrdná vrána série

1. díl

Temná fantasy ve stylu knih Leigh Bardugo. Fie se připravuje na to, že se stane kapitánkou Vran: skupiny zabijáků a hrobníků, jimiž všichni jen opovrhují. Když přijde příkaz najít tělo šlechtice, cítí, že za svou práci konečně dostane pořádně zaplaceno. Jenže se ukáže, že korunní princ Jasimir svoji smrt nafingoval, čímž připravil Fie o peníze. Místo toho jí výměnou za ochranu dá nabídku, kterou nelze odmítnout. Je možné, že po letech utrpení a výsměchu se Vránám konečně blýská na lepší časy?... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Merciful Crow , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Milosrdná vrána. Přihlašte se a napište ho.

Strayed
26.01.2024 4 z 5

Možná to bylo dlouhou čtenářskou krizí, kterou jsem měla poslední dva roky, ale tohle byla nejlepší kniha na její prolomení. Okamžitě jsem se začetla. Fei mi byla sympatická svým sarkasmem a cynickým pohledem na svět. Romantickou dějovou linku jsem si po dlouhé době také užila. Ano děj byl sice více než předvídatelný a žádné veledílo to taky není, ale já už taky dávno nejsem cílovkou této knihy. Stále to je ovšem velmi povedená kniha, která stojí za přečtení

Zaniya
13.01.2023 4 z 5

Dalo mi trošku práci to dočíst. Pořád jsem se nemohla rozhodnout, jestli mě příběh baví nebo nudí. Některé myšlenky a okamžiky byly skvělé, vzápětí mi ale dojem z nich zkazila občasná předvídatelnost děje...
Zpočátku jsem měla i chaos zorientovat se v jednotlivých kastách a funkci vran.

jmn7053
28.03.2022 4 z 5

Nepovedená YA fantasy nebo jen špatná propagace fantasy románu pro starší? Možná oboje, možná ani jedno; kniha je to dobrá, se spoustou velkých (i malých) zajímavých myšlenek, netradiční magií a zrádnými sliby.

Jenže jako by se autorka nemohla rozhodnout, jestli z toho chce klasickou YA fantasy nebo fantasy román s těžkými myšlenkami pro starší čtenáře. Příběh žil přesně na hraně těchto dvou světů a bohužel neharmonizovaly jako vrabčí zuby. ;)
Občas se příběh táhne, občas pádí rychlostí světla. Občas postavy milujete, občas vám lezou na nervy. Občas všechno dává smysl a občas ne... Také mi styl psaní a slovotvorba, někdy až umělé dialogy, občas nedávaly smysl, bohužel nevím, zda šlo o problém v překladu nebo problém v originálu.

I přesto byla kniha zajímavá a já si užívala zejména tu netradiční magii, a sociální problematiku tamějšího světa.

Knižní novinky (14. týden)

04.04.2021

Kniha Milosrdná vrána v seznamech