Milovníci knížek přehled

Milovníci knížek
https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56452/bmid_milovnici-knizek-v0U-56452.jpg 4 15 15

Poetické fotomontáže Miroslava Huptycha, výběr aforismů světových autorů a myslitelů k tématu psaní a čtení knih a v neposlední řadě úvahy, fejetony, epigramy i verše padesáti českých spisovatelů, to všechno dělá z knihy Milovníci knížek milý a přátelský dárek pro každého zapáleného čtenáře. Autorská dvojice Miroslav Huptych a Jiří Žáček vydala už před lety antologii českých aforistů. Sami jsou známými českými básníky.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Milovníci knížek. Přihlašte se a napište ho.

Anna 13
16.08.2020 4 z 5

Tato nádherná kniha vzdává hold literatuře.
Listování v ní je jednoduše požitek.

Je plná citátů a zamyšlení o knihách, psaní, autorech, múzách, poezii... S některými citáty jsem si dovolila rázně nesouhlasit, s dalšími jsem ihned splynula.
Některé úvahy českých autorů se mi velmi líbily a pohladily, jiné mi toho příliš neřekly...

Celkově však knihu hodnotím tak, že potěší každého milovníka četby.
A ty fotomontáže mě někdy nadchly více než protější popsaná stránka. Spoustu z nich bych si pověsila na zeď.

Toto dílko je radost...
Děkuji.

Nočnípták
17.03.2020 4 z 5

Protože Ježíšek ví, že mám ráda Jiřího Žáčka, nadělil mně tuhle knížku. A já do ní od té doby stále nahlížím. Nečtu ji od začátku do konce, to autoři ani nedoporučují. Kde ji náhodně otevřu, tam čtu. A při každém otevření najdu něco co mne okouzlí, něco nad čím se usmívám, něco nad čím se zamyslím. Prostě NĚCO.
Už jsem v ní přečetla asi všechno a tak začínám znovu lehce nahlížet, abych objevila něco co jsem přehlídla.

Proč je dobré umět číst
Radek Malý

Proč je dobré umět číst?
Abys věděl, co se píše
v denním tisku ptačí říše:
že je v lese málo hnízd.

Proč je dobré umět psát?
Abys mohl napsat psaní:
Koupím hnízda, bez meškání,
a to aspoň padesát.

Když už otevřeš knihu, vstup. Je to jen jeden z mnoha z mnoha labyrintů.
Jako život. Nemáš co ztratit.
Leda čas. A ten ti nepatří. L.Brožek

jirka7470
13.10.2016 2 z 5

Není to ono. Je to jako týden se živit jednohubkami. Ale je fakt, že autoři nedoporučují číst knihu postupně a sami nabádají, že to je kniha ke čtení „nazdařbůh, mimo obvyklou trasu začátek-konec“. Nicméně mně osobně ty jednohubky přišly oschlé. Není to výčitka, jen reflexe, že kniha je (celkem přirozeně) heteronormativní. A mně prostě genderové stereotypy nechutnají. Ale i to autoři už v úvodu také předesílají, když se s knihou „významných českých spisovatelů“ obrací na „laskavé čtenáře a spanilé čtenářky“.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Milovníci knížek v seznamech

v Právě čtených1x