Mnichov přehled

Mnichov https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387601/bmid_mnichov-xwC-387601.jpg 4 83 83

Do města, které má být nadcházejícími událostmi navěky proslaveno v dobrém i zlém, přilétá přes Kanál britský ministerský předseda Chamberlain a vlakem z Berlína přijíždí říšský kancléř Hitler. Mají rozhodnout o dalším osudu Evropy. Ovšem v Mnichově se mají setkat i jiní muži - dávní přátelé z dob oxfordských studií. Jeden je Chamberlainovým sekretářem, druhý německým diplomatem a členem protihitlerovského spiknutí. Sázky jsou vysoko a zbývá jediná otázka: koho zradit? Přátele? Rodinu? Vlast? Vlastní svědomí?... celý text

Literatura světová Válečné Historie
Vydáno: , Kalibr

Munich , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mnichov. Přihlašte se a napište ho.

Kotrlat
09.03.2024 4 z 5

Pro Čechy, kteří nepřijmou logiku, že se nejedná o knihu o zradě, to bude těžko stravitelný kus. Když se oprostím od hodnocení události jako takové, protože i po desítkách let nás nenechává v klidu, příběhu sluší velmi poctivá příprava a pomalu stupňová napětí, kde členové britské i německé výpravy (o jiných toho tolik nevíme) vedou svou soukromou agendu, kvůli které možná i trochu upozadí státní zájmy, ať už to znamená cokoliv. Měl jsem jen trochu problém s rozvláčným úvodem, který navíc možná až příliš odkryl karty.

martin_aston
24.09.2023 5 z 5

Harris vo forme. Keď si pozriete zoznam literatúry, ktorú preštudoval pre napísanie tejto knihy, pochopíte. Je dlhý.
Skvele napísané, vynikajúca atmosféra, opisy, intenzívny dej. Rozhodne odporúčam!

JaniMa
19.01.2023 4 z 5

Harris píše tak čtivě, že jsem si s chutí přečetla i knihu s tématem mimo pole svého obvyklého zájmu. Četlo se to lehce, přimělo mě to více se zajímat o významné okamžiky minulého století, ale kniha Konkláve vydaná o rok dříve mi přece jen sedla o něco lépe.

Knižní novinky (4. týden)

17.01.2019

Kniha Mnichov v seznamech