Moje ruská babička a její americký vysavač přehled

Moje ruská babička a její americký vysavač
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138355/bmid_moje-ruska-babicka-a-jeji-americky--UNi-138355.jpg 3 50 50

V této knize se může čtenář dozvědět skutečný příběh autorovy babičky Toni a dědečka Menachema, amerického vysavače, který jim poslal bratr z Ameriky a který se stal prvním vysavačem v údolí Jezreel, i všechny zaručeně pravdivé příběhy zakladatelů mošavu Nahalal. I když, jak říká autor: Každý příběh má v naší rodině několik verzí, které žijí vlastním životem.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Garamond

Ha davar haja kacha , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Moje ruská babička a její americký vysavač. Přihlašte se a napište ho.

Koka
07.03.2024 4 z 5

Pravděpodobně každá rozvětvená rodina má své pošuky, blázny, odpadlíky, zrádce, ale i šikovné opraváře, opory, osoby, které pečují o soudržnost rodinných vztahů atd. V Šalevově rodině bylo takových lidí evidentně mnoho. A když se divné povahy ocitnou v tak vyhrocené situaci, jako bylo osídlování země a budování státu později nazvaného Izrael, je o neobyčejné příhody a situace postaráno. Když tyto ingredience zkombinuje tak skvělý autor, jako je Meir Šalev, schopný podat i docela banální situace vtipně a dramaticky, vzejde z toho tato knížka. Na jeho okouzlující a strhující prvotinu - Ruský román - to sice nemá, ale pořád je to dobré čtení.

Dani25
20.05.2023 3 z 5

Zaujal ma názov knihy, ale bola som trochu sklamaná, miestami vtipné, ale veľmi ma to neoslovilo, možno, keby to bolo kratšie, napr. poviedka.

debreno
18.02.2023 4 z 5

nie sú to plné štyri hviezdičky.....sú to viac pamäte ako román, veľmi pekné, možno to chcelo trochu menej stránok. Je to síce oddychové čítanie, ale veľmi kvalitne, hodnotne napísané. Odporúčam, ale čítať naozaj po kapitolách, ako ich Šalev rozdelil, pretože nuda, ktorá hrozí, je spôsobená prehnaným pokojom, na ktorý sme už zabudli.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Moje ruská babička a její americký vysavač v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech3x

Židé rodina osudy lidí Izrael izraelská literatura osady

Meir Šalev
izraelská, 1948 - 2023