Dědička přehled

Dědička https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21693/bmid_dedicka-Pao-21693.jpg 4 169 169

Montgomeryovi série

Román se odehrává v Anglii v roce 1572 a vypráví příběh Jamieho, jednoho z členů již dobře známého rodu Montgomeryů. Pohledný Jamie dostane za úkol doprovodit jednu z nejbohatších dívek Anglie Axii, dědičku kupce Maidenhalla, napříč celou zemí k jejímu snoubenci. Axia si však chce ještě naposledy užít volnosti, a dohodne se proto se svou společnicí Frances, že si vymění role. Jamie se zamiluje do Axie, o níž se domnívá, že je to její chudá společnice. Vše se ještě více zkomplikuje v okamžiku, kdy je skutečná Frances unesena: Jamie s Axií po ní pátrají a sblíží se přitom natolik, že se rozhodnou ke sňatku. Axiin otec ovšem záměnu dívek prozradí a odveze svou dceru k jejímu původnímu snoubenci. Montgomerymu pohrozí, že pokud na ni navždy nezapomene, zničí jeho rodinu. Čestný a statečný Jamie se však nevzdává.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Heiress , 1995

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dědička. Přihlašte se a napište ho.

mcabr
20.11.2023 5 z 5

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Takový nenáročný, pěkný čtení.

kopeceli
29.07.2023 4 z 5

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy. Je to Baronetka jako vyšitá, ale přesto má hlavu a patu, je i vtipná, takže se dá přelouskat a stačí na to jeden volný den. Kdo má rád jednodušší romantiku, pro toho je Dědička správnou volbou.

uzivatel83509
23.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Začátek knihy mě moc nechytil, ale pak jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Velice jsem se bavila, postava Jamiho byla skvělá, v některých chvílích mi ho přišlo líto - třeba, když Axie dala polštář jeho příteli...bylo to roztomilé čtení, určitě doporučuji! :-)
!!! SPOILER:
"Teta Mary má šest dospělých synů a žádný není ženatý." řekl.
"Opravdu?" řekla a poprvé ji napadlo, že možná návštěva u jeho tety by nakonec nemusela být tak otravná. Vložila nohu do Jamieho připravených rukou, ale do sedla ji nevyzdvihl. Když na něho pohlédla, co se děje, uviděla, že se velice podivně tváří.
"Jamie? Není ti nic?" když neodpovídal, opakovala hlasitěji "Jamie?"
"Jedeš se mnou" řekl rychle a tak prudce ji vyhodil do sedla, že málem přepadla na druhou stranu. Netrvalo ji ani vteřinu, aby si dala dvě a dvě dohromady.

Zatím zde není žádná související novinka.

Možná bys měl míň času promarnit řečmi o tom, co nemůžeš změnit, a udělat, co půjde, s tím, co máš.

Čím ošklivější muž, tím snáz se nechá okouzlit.

Aby byl člověk opravdu krásný, musí víc myslet na ostatní než na sebe.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Dědička v seznamech

v Právě čtených1x