Titanic: Deník dívky z roku 1912 přehled

Titanic: Deník dívky z roku 1912 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29900/mid_muj-pribeh-titanic-29900.jpg 4 212 212

Deník anglické dívky z roku 1912: společně s dívkou Margaret Jane se nalodíme na zaoceánskou loď a prožijeme noc děsu, odvahy, vznešenosti a staneme se svědky potopení nejznámější zaoceánské lodi všech dob.

Literatura světová Dívčí romány Historické romány
Vydáno: , Egmont (ČR)

Titanic: An Edwardian Girl’s Diary, 1912 , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Titanic: Deník dívky z roku 1912. Přihlašte se a napište ho.

Jana K
27.02.2024 3 z 5

Jednoduchá knížka přečtená za pár hodin. Kniha je psaná formou deníku třináctileté dívky z londýnského sirotčince, která se dílem náhody ocitne coby společnice bohaté Američanky na palubě největší a nejluxusnější lodi na světě.
Příběh je vypravován jednoduchou formou, vhodný spíše pro mladší čtenáře.
Na konci knihy najdeme i krátké shrnutí historických souvislostí, jednoduchou časovou osu tragédie a úplně na konci i fotografickou přílohu.
“Nejvíc ze všeho doufám, že si dokážu odpustit. Zůstala jsem naživu, zatímco tolik jiných zahynulo.”

evineckY
07.01.2024 5 z 5

To zase bylo slz !!!
Příběh o Titaniku tisíc krát jinak a stejně vždycky příběh prožívám s pasažéry.
Tentokrát je vypravěčkou čtrnáctiletá dívenka s citlivou duší.
Moc doporučuji.

V.Lenka
17.08.2023 5 z 5

Můj devítiletý syn měl období zájmu o Titanik, takže jsem musela narazit i na tuto knihu. Dalo mi dost námahy ji sehnat. V naší knihovně ji neměli, v knihkupectvích byla beznadějně vyprodaná, tady ji také nikdo nenabízel. V několika online antikvariátech jsem si nastavila hlídacího psa, a tak když se kniha objevila v nabídce, tak jsem po ní skončila. Synův zájem o Titanic sice mezitím polevil, ale přesto jsme knihu s chutí na střídačku předčítali i sedmiletému synovi/bráškovi. Kniha nás bavila a zase nastínila problematiku z trochu jiného úhlu. Zejména sociální rozdíly, starosti odlišných sociálních vrtev a sirotčinec pro syny bylo zajímavé téma.
Pro dívky zajímající se o Titanic je to úplně ideální kniha, protože má dívčí hrdinku. Pro kluky a dobrodružnější povahy bych doporučila určitě spise jednu z těchto tří: Zvířecí hrdinové na Titanicu, Přes palubu: Přežil jsem potopení Titaniku, 1912 a Loď duchů. Hodnocená kniha je pro kluky málo akční, ale určitě není špatná.

Knihy, které mají méně než 200 stran

05.01.2016