Můj táta Josef Lada přehled

Můj táta Josef Lada
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24908/muj-tata-josef-lada.jpg 5 36 36

Vzpomínky malířky Aleny Ladové na jejího otce, nár. umělce Josefa Ladu, jedinečného malíře a ilustrátora. V knize je citována řada dopisů s jeho přáteli (J. Mahenovi a J. Haškovi) Vyprávění doplňují obrázky Ladové i Lady s fotograf. materiálem.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Můj táta Josef Lada. Přihlašte se a napište ho.

85098211
18.12.2023 5 z 5

Ukažte mi někoho, kdo by neměl rád knihy a obrázky Josefa Lady - takový člověk snad ani neexistuje... A také já sem samozřejmě patřím ;-). No a z tohoto prostého důvodu jsem si vybrala knihu, kterou o něm napsala jeho dcera. A opravdu je to hezké vyprávění o všem možném ze života Josefa Lady, z doby jeho dětství, mládí a také z let pozdějších, kdy se oženil a narodily se mu dvě dcery. Kromě toho se zde dozvíme o jeho přátelství k Jaroslavu Haškovi a také Jiřímu Mahenovi. Protože jsem ale již dříve četla jeho Kroniku mého života, hodně toho, co je popsáno v této knize, mi bylo známé. Jako například tragický osud Ladovy mladší dcery Evy... Přesto se mi i tato kniha líbila, proto ji hodnotím plným počtem hvězdiček a doporučuji.

Čmeláček
25.11.2023 5 z 5

Josefa Ladu a jeho knížky mám fakt moc rád, proto jsem si chtěl přečíst, co o něm napsala jeho dcera. A bylo to pěkně napsané vyprávění, veselé i smutné, jak už tak ten život je.

Ctenarka_Jitka
21.06.2023 5 z 5

Hezky napsaná kniha. Josefa Ladu mám ráda, vyrostla jsem na kocouru Mikešovi. Dcera Alena píše o svém tatínkovi moc hezky, ze vzpomínek je cítit úcta a láska.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Můj táta Josef Lada v seznamech

Alena Ladová