Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na tatranské kolibě. Přihlašte se a napište ho.

Turlogh
03.01.2021 4 z 5

Velice povedená kniha o krásném přátelství hochů Jendy, Hynka a Jana a rovněž o nádherné přírodě Nízkých Tater. Chlapci v ní stráví více než půl roku tábořením pod stanem a přebýváním v horské kolibě. Samozřejmě zde zažívají různá dobrodružství v divočině, ať již s divokými zvířaty anebo s lidmi. (Pytlák, zloději cikáni, lavina na lyžařských závodech, apod. ) Román se čte i po devadesáti letech od prvního vydání velmi dobře, ilustrace od Vladimíra Panušky jsou prakticky uměleckými obrazy, dozvíme se zde i mnoho z historie Slovenska, ( Janošík a jeho družina, četné hrady, husité na Slovensku apod. ) Jako bonus pro skauty dodávám, že dva hlavní hrdinové jsou zkušenými a aktivními junáky a v románu je na toto mnohokrát poukazováno. Vřele doporučuji k přečtení, pokud tuto knihu seženete. Howgh.

mot33
01.01.2020 4 z 5

Krásná knížka a prátelství dvou chlapců ve slovenských horách,řekl bych takový junácká reklama na vstup do junáka.

farinka
18.03.2013 4 z 5

Jako dítě jsem tuto knížku četla snad třikrát.Moc se mi líbila,dnes by asi už dětem nic neříkala,ale mě pohladila na dušičce.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Na tatranské kolibě v seznamech

Josef Jirsík
česká, 1898 - 1956