Námestie Svatej Alžbety přehled

Námestie Svatej Alžbety https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27697/bmid_namestie-svatej-alzbety-ebv-27697.jpg 4 61 61

Hoci tento román patrí do slovenskej klasiky, v poslednom desaťročí na knižnom trhu absentoval. Pritom tematika boja proti fašizmu a odhaľovanie jeho obludnosti je stále aktuálna, dnes možno väčšmi ako kedykoľvek predtým. Hrôzu fašizmu približuje Jašík prostredníctvom individuálnych osudov v krátkom časovom rozpätí. Príbeh Igora a Evy prerastá do naliehavého výkriku: Láska je nesmrteľná. Nezomiera. Ona len ide do hrobu.... celý text

Romány Válečné Literatura slovenská
Vydáno: , Perfekt

Námestie svätej Alžbety , 1958

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Námestie Svatej Alžbety. Přihlašte se a napište ho.

Mayami
08.07.2022 4 z 5

U mňa veľmi zle načasovaná kniha. Začala som ju čítať krátko pred vypuknutím vojny u susedov, popri súčasnom dianí vo svete som už veľa krát nemala chuť čítať o negatívach vojny ešte aj v knihe. Predtým som vždy čítala knihy s tematikou holokaustu s presvedčením, že zlo takých veľkých rozmerov sme už ako ľudstvo pochovali do minulosti. Dnes si to už nemyslím, pokiaľ bude existovať človek, vždy tu bude hrozba, že obrazy z minulosti ožijú. Silne tragický koniec knihy, kde jedna tragédia predchádza druhej ma v tom iba utvrdil. Ani Remarque by sa za toto dielo nemusel hanbiť.

taikatalvi
02.01.2021 5 z 5

Za mňa úžasné dielo.

Ronee
13.06.2020 3 z 5

Dobrá, je tam toho viac ako vo filme

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Námestie Svatej Alžbety v seznamech

v Právě čtených1x