Narušení přehled

Narušení https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370779/bmid_naruseni-X8J-370779.png 3 73 73

Po sezení s psychiatrem, kterého nikdy předtím neviděla, je osmnáctiletá Susanna odeslána do psychiatrické léčebny McLean, aby podstoupila léčbu deprese. Dva roky pak tráví na oddělení pro dospívající dívky a líčí příběhy jednotlivých dívek i vlastních prožitků na pozadí bouřlivých 60. let. S humorem, nadsázkou, ale i s mrazivě kritickým pohledem na odosobněný režim psychiatrické nemocnice se zamýšlí nad tím, co je normální a co je známka šílenství, co je duševní nemoc a jakou cestou se dobrat uzdravení? Kniha byla zfilmována s Winonou Ryder v hlavní a Angelinou Jolie ve vedlejší roli.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Portál

Girl, Interrupted , 1993

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Narušení. Přihlašte se a napište ho.

vikky22
11.08.2023 2 z 5

na to jak moc miluji film girl, interrupted, tak tato knížka mě vůbec neoslovila a to nemluvím o tom, že podstatné věci z filmu se v knize ani neobjevují

Chesterton
11.06.2023 2 z 5

Upřímně - jak píše dole Luque17 - kniha jistě působí. Zároveň, ale i hodně "prázdně".
Nevím kolik autorce bylo, případě nakolik měla odstup či nadhled. Jak se podařila léčba?
Ale je to tak trochu dětské či terapeutické?
Z druhé strany myslím, že i pro dnešní náctileté (když si uvědomí, že jde o 'zlatá šedesátá' v Americe) styl autorky může mít smysl.
Snad už je psychiatrie o víc kroků dál než toto . . . byla jsem nedávno na festivalu Mezi ploty a přednášky i divadla na mě udělaly velmi dobrý dojem. . .
Ovšem to, co píše Lidunka1 asi taky zůstane pravdou na věky: "psychiatr se někdy od pacienta liší jen tím, že má klíče . . ."
Vlastně je hodně dobrá zpráva, že kniha zestárla až k nečtivosti!!
1/2

sarekaslukova
28.03.2022 3 z 5

Krátké svižné útržky ze života. Nevím zda to byl záměr autorky, ale přestože vyprávěla v kapitole nejdříve o některé jiné pacientce, tak se stejně na závěr dostala ke své osobě.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Narušení v seznamech

v Právě čtených3x