Navzdory přehled

Navzdory https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234434/mid_navzdory-6Y7-234434.jpg 4 18 18

Hans Ulrich Rudel měl 2 530 bojových vzletů proti nepříteli, přes 500 zničených ruských tanků, potopil jednu bitevní loď a jeden křižník, zničil desítky dělostřeleckých baterií a nákladních aut. Ano, to vše je výsledek jednoho jediného pilota - bitevního letce Hanse Ulricha Rudela. Muže, pro kterého musel Hitler vymyslet zvláštní vyznamenání... Kniha Navzdory popisuje jeho kariéru.... celý text

Literatura faktu Válečné Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Books

Trotzdem , 1966

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Navzdory. Přihlašte se a napište ho.

mareksevc
16.07.2023 5 z 5

značne idealizované ale dobré čítanie - autor bol majster remesla to sa mu musí nechať

JiříŠkorpík
14.01.2021 4 z 5

Knížka je plně ve shodě hlavní ideologické linky německého fašismu., zvláště témat týkajících SSSR, tj je profašistická. Na druhou stranu je kniha velmi silná ve výpovědi jednotlivce a jeho role ve válce. Zvlášť jedinečný je popis postupně rostoucích schopností ovládat svou zbraň.

GeorgeP
21.12.2020 4 z 5

Při čtení musí člověk stále uvažovat, jestli čte příběh hrdiny nebo psychopata. Jestli má Rudela obdivovat jako fenonemálniho letce nebo válečného zločince, který nejen plnil rozkazy, ale fanaticky bojoval do poslední chvíle do roztrhání těla. Rudel určitě není žádný spisovatel, popis odpovídá spíše deníkovým záznamům, ale vše to co během války zažil a přežil je neuvěřitelné a rozhodně stojí za přečtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Navzdory v seznamech

v dalších seznamech1x