Nebojsy: Ženy, které měly odvahu stát si za svým přehled

Nebojsy: Ženy, které měly odvahu stát si za svým
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482907/bmid_nebojsy-zeny-ktere-mely-odvahu-stat-cTL-482907.jpg 5 23 23

30 portrétů neprávem více či méně pozapomenutých neohrožených žen napříč zeměkoulí i dějinnými epochami. Najdete tu například Margaret, herečku a hollywoodskou specialistku na padoušské role, Agnodiké, gynekoložku ve starověkém Řecku, která se musela převlékat za muže, aby se mohla věnovat svému povolání, apačskou válečnici a šamanku Lozen anebo Anette, australskou akvabelu, která vynalezla ženské plavky, či Sonitu, afghánskou raperku a aktivistku v exilu, Thérese, dobrou vílu pařížských babiček, Nellie, investigativní novinářku 19. století, maratonskou atletku Cheryl nebo Phúlan, královnu banditů a zastánkyni utlačovaných v Indii. Pénélope Bagieu črtá s lehkostí a finesou portréty těchto žen, svéhlavých bojovnic, které se dokázaly vzepřít tlaku společnosti a žít si svůj vlastní život. Kniha byla přeložena do více než 20 jazyků a v roce 2019 získala americkou cenu Eisner Award za nejlepší překladovou publikaci.... celý text

Komiksy Biografie a memoáry
Vydáno: , Lipnik

Coluttés, Des femmes qui ne font que ce qu'elles veulent, tome I & II

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nebojsy: Ženy, které měly odvahu stát si za svým. Přihlašte se a napište ho.

sBety
13.10.2023 4 z 5

Inspirativní ženy! Zejména ty, které se rozhodli měnit svět okolo sebe až v pozdějším věku. Dává mi to naději, že nikdy není pozdě otočit svůj život.
Trochu mi ale vadilo, že některé příběhy byly velmi krátké a brány moc hopem.

pani_ari
30.07.2023 5 z 5

Wow! Úžasný umělecký počin. Inspirativní dílo. Stačil mi pohled na obálku knížky v poličce knihovny, a hned jsem věděla, že z nás budou kamarádky. Já a ony, významné a odvážné ženy světového formátu. Bylo mi ctí Vás poznat!

Ráda bych vyzdvihla tři ženy, jejichž příběh mnou velmi citově zacloumal:
- Tove Jansson, malířka a tvůrkyně skřítků
- Georgina Reid, strážkyně majáku
- Thérése Clerc, pragmatická utopistka

kiris
14.04.2023 5 z 5

Nádherně zpracované i poučné, jen škoda, že komiks hodně zavání holčičí estetikou. Přítele, který byl z knihy nakonec nadšený, to zpočátku odradilo. A obávám se, že nebude jediný.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nebojsy: Ženy, které měly odvahu stát si za svým v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x