Nedostižná láska přehled

Nedostižná láska
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351108/bmid_nedostizna-laska-RXq-351108.jpg 3 51 51

Annie má jednatřicet let a zrovna se vzpamatovává z těžkého rozchodu. Po sérii událostí zahrnujících náhodného milence a pokus sehnat mu zajímavý dárek skončí s podivuhodným obrazem, který skrývá víc, než se na první pohled zdá. Jak jinak si vysvětlit, že se kolem Annie najednou začínají točit ruský oligarcha či pochybný nákupčí uměleckých předmětů i mnozí další? Annie se rozhodne zjistit, kdo a proč její obraz namaloval a při své cestě odhalí nejen temná tajemství evropské historie, ale snad i novou lásku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

The Improbability of Love , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nedostižná láska. Přihlašte se a napište ho.

Knihochod
07.01.2023 1 z 5

Nedostižná láska - príbeh cesty jedného strateného a opäť nájdeného obrazu, a jeho vplyvu na životy ľudí, ktorí s ním prišli do styku.

V prvom rade chcem povedať, že anotácia uvedená na prebale knihy absolútne nevystihuje jej dej. Tá totiž sľubuje nádherný romantický príbeh (aspoň mne to tak prišlo) jednej ženy, ktorá sa záhadne dostane k obrazu a zmení jej to celý život. Pravdou ale je, že dej sa točí okolo všetkých, len nie okolo údajnej hlavnej hrdinky.

Hneď po sľubnom úvode na Vás autorka vychrlí veľké množstvo postáv, ktorých životy sa akosi rôzne prepletajú a nebudem Vám klamať, približne v polovici knihy som sa stratila takým štýlom, že do konca som sa už nenašla a bolo mi viac-menej jedno kto je kto, nesnažila som sa to ani spätne zisťovať. Nemala som na to silu.

Okrem veľkého počtu osôb, ktoré som nevládala sledovať, je kniha široko dejovo a opisovo obsiahla. A tých francúzskych slov bez prekladu ... Neraz som mala chuť knižku znechuteným odložiť.

Keďže je to kniha o obraze, je tam spomenutých veľa umelcov a ich diel, veľa rokov, veľa historických udalostí - ako keby som čítala učebnicu o umení. A to pri ROMÁNE naozaj nechcete.

Taktiež sa v deji nachádzalo veľa nezrovnalostí. Napríklad údajná hlavná hrdinka na začiatku knihy takmer nevedela variť a po zopár stránkach už z nej bola vyhlásená kuchárka. Alebo autorka spomenula pápeža Piusa VI. s rodinou - synom a manželkou. AKO môže mať pápež manželku a syna? To v tej dobe neexistoval a nefungoval celibát?!

No a ani s prekladom si nakladateľstvo nedalo veľa práce. Našla som tam mnoho gramatických chýb a tiež chybných prekladov mien - chvíľu to bola Rebecca, potom Rebeka.

Ale nech nie som len negatívna, kniha má naozaj krásnu obálku. Jednoduchú, s jemnými farbami, nič násilné.

Poviem Vám, že som extrémne znechutená a touto knižkou sklamaná. Stále som čakala na ten moment, kedy sa tam stane niečo, čo by aspoň trošku zmenilo môj názor a pozdvihlo náladu pri čítaní. Žiaľ, nestalo sa. A ja som až do poslednej stránky trpela a tešila sa na koniec.

pegasek
24.06.2022 3 z 5

Samotný příběh je velmi zajímavý,ale kdyby se kniha zkrátila na půlku byla by to úplná pecka,takhle to byl táhlý děj,který zacal být skutečně zajímavý až v druhé půlce knihy

Markushka
24.11.2021 5 z 5

Stojí za přečtení. Líbilo se mi, jak byl celý příběh vystaven. Postupné seznamování s jednotlivými aktéry a historickým pozadím. Kniha nás zavede do uměleckého prostředí a světa boháčů, který je běžnému smrtelníkovi na hony vzdálený...

Knižní novinky (6.11. - 19.11.)

07.11.2017

Kniha Nedostižná láska v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech1x

pro ženy romantika oltářní obrazy

2017  65%Nedostižná láska
2020  51%Zřícenina na krku a jiné katastrofy