Někdy je hezké, že mě miluješ přehled

Někdy je hezké, že mě miluješ https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422978/bmid_nekdy-je-hezke-ze-me-milujes-JmC-422978.jpg 4 96 96

Chloé a Constance jsou výborné kamarádky, i když jsou každá úplně jiná. Co ale mají společné, je láska ke knihám, rodinné kořeny v Marinzaku a žalostný milostný život. Osmadvacetiletá atraktivní Chloé se nedokáže zbavit citové závislosti na svém expříteli, který je zároveň jejím nadřízeným a má se brzy ženit. Chloé je dokonalá Pařížanka: příliš hubená, příliš kouří a příliš pije. Od svého rozchodu má zlozvyk vymetat noční podniky a navazovat vztahy na jednu noc, které mají jediný účel – dát jí zapomenout. Constance, věčná romantička, teď už dlouho nezadaná, má ráda Jane Austenovou a čeká na svého pana Darcyho, který je ale stále v nedohlednu. Jednoho dne se rozhodnou vzít život konečně do svých rukou a uzavřou spolu dohodu: Chloé stráví celý půlrok na venkově mezi vinicemi, daleko od všech mužů a pokušení, a pokusí se konečně napsat vytoužený román. Constance přestane snít o romantické lásce a začne se vídat s normálními muži. Navíc má za úkol vyspat se s neznámým mužem hned první noc po seznámení. Uzavřená dohoda nakonec zavede obě přítelkyně úplně jinam, než by každá z nich čekala… Humorný román líčí milostné vztahy obou mladých žen i jejich cestovní eskapády – z Paříže přes kraj sauternských vinic až do Londýna. Vedle vtipně, s nadsázkou a sebeironicky podávaných situací se objevují i vážnější pasáže, které se vnímavě dotýkají tématu stárnutí a odcházení ze života. Skoro až do konce svižného příběhu není ale jasná zásadní věc: dokážou Chloé i Constance konečně poslat nesprávné muže k šípku a najít si toho pravého na celý život?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Je peux très bien me passer de toi , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Někdy je hezké, že mě miluješ. Přihlašte se a napište ho.

Mandlevest
19.06.2023 4 z 5

Kdybych od autorky nečetla skvělé "liché ponožky", hodnotila bych maximem, takto "jen" čtyři z pěti, ale knížka se mi moc líbila, jen jsem tam necítila takový přesah jako u první jmenované. Žánr je jasně daný, a tím i pravidla, i zde to dopadne tak, jak od půlky knihy očekáváte. Ale autorka píše opravdu lehce, s humorem a nechybí nadsázka, která příběh odlehčuje a nedovolí mu upadnout v pouhé klišé. Příjemné čtení o dvou kamarádkách, francouzském venkovu (a taky trochu Londýně) a lásce v mnoha podobách. Pěkné, vtipné a milé čtení, které jsem si moc užila.

iveta3689
19.05.2023 3 z 5

Milé, nenáročné čtení.

pydla
16.04.2023 3 z 5

Ale tak jo, proč ne. Je to kniha směřovaná pro ženy, tak nemusím, coby muž, se vším souhlasit. Je to pohled na současné ženy, touze dozrát, touze po lásce. Nebyl zcela využit potenciál příběhu...vinice, psaní knihy, láska, poklidné prostředí ... což by knize mnohem více prospělo, než utápění se v hořkých myšlenkách a neustálém odkazu na knihu Jane Austenové ( což mi vnuklo zmatečnou myšlenku zda si Pýchu a předsudek přečíst nebo zahodit ). Kurz svádění, za ty peníze, nic moc, mě by tedy pomocí těch rad nesvedla, ale asi to může na jednu noc fungovat.
Kniha se čte dobře a asi ani neurazí. Z mého, ryze pánského pohledu, dobré, ale spíše mladším ženám.

Tichý pláč, Papírový palác a další knižní novinky (9. týden)

26.02.2023

Myslím, že nikdy rodičům neodpustíme, že nejsou dokonalí. Je to nespravedlivé, ale je to prostě tak.

Kniha Někdy je hezké, že mě miluješ v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x