Nelítostně přehled

Nelítostně https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2638/bmid_nelitostne-ycd-2638.PNG 4 73 73

Trojice spolužáků z Bíliny v roce 2005 zavraždila kamarádku Kamilu. Co je vedlo k brutálnímu činu, dodnes nikdo nevysvětlil. Na základě deníku oběti i zápisků jednoho z pachatelů a podle policejního protokolu jsme se pokusili odhalit pozadí činu a ukázat, jak smrt Kamily vnímal sám vrah. Prý si s myšlenkou vraždy napřed jen pohrávali. Provokovali se navzájem, a pak už nedokázali přestat… Středoškoláky odsoudil nedávno soud na 58 let vězení. Jakub Procházka (20) a Antonín Rezňák (21) dostali 20 let, Petrovi Štenclovi (19) vyměřili o dva roky méně. Ovšem na veřejnost se nedostalo vše, co vraždě předcházelo. Mladý vrah si vedl deník. Se skupinou lidí připravoval dokonce kanibalskou hostinu. Reportér Radek Hromuško sepsal svůj příběh na základě rozhovorů s pozůstalými i rodiči Jakuba Procházky. Vycházel z policejních protokolů i ze zápisků, které si Procházka i jeho oběť vedli. Výsledný text je autorským dílem, který popisuje celou událost co nejvěrněji. Je publikován se souhlasem rodičů oběti i vraha.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nelítostně. Přihlašte se a napište ho.

Airelle
10.04.2024 5 z 5

Na vraždu Kamči by se zkrátka nemělo zapomínat. Která vražda zůstala v paměti Vám? Ať vzpomenete i na další oběti.

Kniha je za mě napsaná opravdu skvěle, naprosto Vás pohltí a na konci vyplivne zcela roztržené vedví. Radek Hromuško nám podává ryze objektivní pohled na případ, tak jak na něm pracoval pro televizní zpracování, nechybí zde emoce, které přichází a odchází tak jako v životě.

Vedlejším efektem je pohled na společnost mladých lidí jako takovou, na to že mluvit o vraždění není možné považovat za normální a správné, protože se i povídání a plánování tzv. “pro zábavumůže opravdu strhnout v realitu a nestačí k tomu moc. Bohužel životem za to zaplatila hodná holka, která byla jediným dítětem svých rodičů.

Je mi z toho doteď úzko a sama za sebe mohu říct, že tresty ač byly mimořádně vysoké jsou nedostačující. Žijeme bohužel ve společnosti, kde za vraždu je méně let než za jiné trestné činy. Debatu o trestu smrti si necháme radši na jindy.

ela1972
22.12.2023 5 z 5

Moc dobře napsaná kniha. Přímo se dá vcítit do role redaktora. Ovšem dočetla
jsem zrovna včera, kdy došlo ke střelbě na Filozofické fakultě v Praze. O to je tato kniha silnější a vše kolem hrůznější.

annettka1098
17.10.2023 5 z 5

Text knihy je syrový a přesto velmi autentický. Měla jsem pocit, jako bych stála reportérovi za zády nebo schovaná za kamerou a vše viděla a slyšela. Občas mi unikal proud slov a vět 3 obviněných a jejich kamáradů, ale po dohledání natočených reportáží jsem zjistila, že se jedná o čistý přepis jejich vyjádření. Je pak na každém z nás, jaký si na ně uděláme názor, a přesně to se mi na knize líbilo.
Autor se celou dobu snažil být nezaujatý a snaží se 3 obviněné mladíky nesoudit. Od příjezdu do Billiny se snaží vše pochopit. Snaží se pochopit co je k vraždě vedlo a snaží se zjistit zda to skutečně bylo tak, jak všichni tvrdí. Současně se autor dostává k oběma rodinám, k rodině oběti i hlavního obviněného. Vzhledem k tomu, že je Radek Hromuško velmi empatický, nemá problém si obě rodiny získat a dokonce se snaží pomoct jim tuto naprosto příšernou situaci překonat. Z textu knihy jsem cítila tu snahu to překonat a ten zmar, že toto jen tak překonat nelze. Tři noci se mi o událostech zdálo, protože díky knize jsem měla pocit, že i já jsem na chvili v Bílině žila.
Nejvíc mě děsí, že toto není příběh, který by skončil zaklapnutím knihy, to je příběh, který se stal a stále trvá.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nelítostně v seznamech

v Právě čtených1x