Nemocní z léků přehled

Nemocní z léků https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285638/bmid_nemocni-z-leku-452-285638.jpg 4 10 10

Když antibiotika vyvolávají deprese, hypnotika demenci a antihypertenziva impotenci Léky uzdravují? Kéž by! Ve skutečnosti mnohé prostředky prospívají méně, než se dosud předpokládalo, a často dokonce vyvolávají nejrůznější nemoci. Ať už jde o vysoký tlak, Parkinsonovu chorobu nebo demenci – za některými zdravotními potížemi se neskrývají tělesné nebo duševní vady, nýbrž vedlejší účinky léků konzumovaných ve velkém. Následkem je chybná diagnóza a špatná terapie, jež má trvalé následky. Autorka ukazuje, proč nejsou léky zdaleka tak neškodné, jak se domníváme – a zároveň předkládá, co může každý z nás udělat pro to, aby s nimi zacházel bezpečně.... celý text

Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Ikar (ČR)

Krank durch Medikamente. Wenn Antibiotika depressiv, Schlafmittel dement und Blutdrucksenker impotent machen , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nemocní z léků. Přihlašte se a napište ho.

Jack Bauer
21.11.2022 4 z 5

Traduje se, že jeden moudrý muž poznamenal: Jednou za rok jdu k lékaři, protože i lékař chce z něčeho žít, koupím si léky, které mi předepsal, protože i lékárník chce z něčeho žít, nakonec ty léky hodím do kanálu, protože i já chci ještě žít. Zaujalo mě na co vše existují léky. Na závěr výborná příloha spouštěče.... Nic z toho se mě zatím netýká. Zatím. Knihu si přečtu rád znovu po 65 věku budu-li nějaké léky muset brát, ale i tak se jim raději pokud možno vyhnu.

Jelitovna
26.12.2019

Edit: Podle časopisu British Medical Journal (2012) údajně ženy vyššímu riziku úmrtí při užívání digoxinu vůbec nečelí. Nicméně se zdá být problém trochu složitější, proto pro zájemce přidám odkaz. https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=cs&prev=search&rurl=translate.google.com&sl=en&sp=nmt4&u=https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25939649&xid=17259,15700022,15700186,15700190,15700256,15700259,15700262,15700265,15700271,15700283&usg=ALkJrhjCU2yRHmvLHPh6hPf0LhzVoHfH-w

alnahu
24.01.2019 4 z 5

Tato kniha na mne působila ,jako horor-po přečtení si budu teď opravdu moc vybírat, jaký budu užívat lék. V knize se dočteme jaké nemoci vyvolávají určité léky : změna psychiky ,demence, impotence ,nespavost, inkontinence, parkinson
a další. Samozřejmě musíme brát tuto knihu s nadhledem ,abychom se nebáli vzít si třeba paralen-když je nám zle. Ale spousta lidí užívá nepřiměřené množství léku a ani si neuvědomí ,jak si vlastně zadělává na další problémy. Určitě stojí kniha za přečtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nemocní z léků v seznamech

v dalších seznamech1x

nemoci zdraví a léky antibiotika

Cornelia Stolze
německá, 1966