Nesnesitelná lehkost bytí přehled

Nesnesitelná lehkost bytí https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/898/bmid_nesnesitelna-lehkost-byti-Y9O-898.jpg 4 3355 3355

Slavný román Milana Kundery vychází poprvé v České republice; s obvyklou Poznámkou autora a s doslovem Květoslava Chvatíka. Poprvé vyšel ve francouzském překladu v roce 1984 v Paříži u Gallimarda, v roce 1985 česky v Kanadě v nakladatelství Sixty-Eight Publishers. Vyprávění o lásce, o Tereze a Tomášovi, o Sabině a Franzovi, o lehkosti a tíze bytí... „Po čtyřech letech strávených v Ženevě ubytovala se Sabina v Paříži a nemohla se vzpamatovat z melancholie. Kdyby se jí někdo ze ptal, co se jí stalo, nenašla by pro to slov. Životní drama se dá vždycky vyjádřit metaforou tíže. Říkáme, že na člověka dopadlo nějaké břemeno. Člověk to břemeno unese nebo neunese, padá pod ním, zápasí s ním, prohrává nebo vítězí. Ale co se vlastně stalo Sabině? Nic. Opustila jednoho muže, protože ho chtěla opustit. Pronásledoval ji pak? Mstil se jí? Ne. Její drama nebylo dramatem tíhy, ale lehkosti. Na Sabinu dopadlo nikoli břemeno, ale nesnesitelná lehkost bytí.“ ISBN 978-80-7108-281-1 (4. dotisk, 2007)... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nesnesitelná lehkost bytí. Přihlašte se a napište ho.

mazlak
16.05.2024 3 z 5

Tato kniha mne nějak nenadchla. Knihu bych popsal jako příběh páru za dob totality. To je ten střed a pak jsou různé děje a pohledy na něj navazující.

jiri2737
15.05.2024 odpad!

Možná mnou budou intelektuálové pohrdat, ale od první věty jsem byl překvapen užvaněností autora, předstíráním inteligence a volného plynutí rádoby "hlubokomyslných" myšlenek odnikud nikam. Po 5 stránkách jsem to vzdal a s Kunderou se už asi nepotkáme.

viweb
05.05.2024 1 z 5

Co jsem komu udělala? Kdy a proč? Za co mě někdo touhle knihou tak potrestal? 284 stran blábolů a zmatečních myšlenek! Splnila jsem jedno téma čtenářské výzvy a to je jediné pozitivum této knihy. Jsem zklamaná a naštvaná.

Zatím zde není žádná související novinka.

Štěstí je touha po opakování.

„Připoutat lásku k sexu byl nejbizardnější nápad stvořitele.“

„Lidé většinou utíkají svému trápení do budoucnosti. Představují si na dráze času, za kterou jejich dnešní trápení přestane existovat.“

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (2)

2007 - Státní cena za literaturu
1984 - Los Angeles Times Book Prize (Fiction)

Kniha Nesnesitelná lehkost bytí v seznamech

v Právě čtených73x
v Přečtených5 265x
v Chystám se číst1 392x
v dalších seznamech32x

sex nevěra zfilmováno erotika česká literatura komunismus emigrace filozofická beletrie melancholie

Milan Kundera
česká, 1929 - 2023