Neviditelná knihovna přehled

Neviditelná knihovna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327441/bmid_neviditelna-knihovna-pDU-327441.png 3 276 276

Neviditelná knihovna série

Trilogie Neviditelná knihovna – kniha první. Sbírání knih může být někdy nebezpečné... Skutečností je, že pravda může být mnohem podivnější než fikce... Irene je profesionální špionka záhadné knihovny, stínové organizace, která sbírá důležitá beletristická díla ze všech časových období. Nyní byla ona a její tajemný asistent Kai vysláni do Londýna. Jejich mise: získání zvláště nebezpečné knihy. Problém: v době, kdy dorazí, je už kniha ukradena. Různé frakce londýnského podsvětí jsou připraveny bojovat na život a na smrt, aby tuto knihu získaly dříve než Irene a Kai. Dalším problémem je, že zákony přírody v tomto světě jaksi neplatí. Londýn je plný nadpřirozených bytostí a kouzelníků. A aby toho nebylo málo: Kai něco skrývá – tajemství, které by mohlo zničit celou naši realitu. Irene je chycena v záhadné síti smrtelného nebezpečí, protichůdných vodítek a zlověstných tajných společenství. A neúspěch není řešením, protože v sázce není jen Irenina pověst, ale povaha reality sama.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Omega

The Invisible Library , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neviditelná knihovna. Přihlašte se a napište ho.

Elea
04.05.2024 3 z 5

Trochu překombinovaný příběh s některými celkem zajímavými postavami. Jsem zvědavá na pokračování.

katerina6763
22.01.2024 2 z 5

Z této knihy mám trochu smíšené pocity. Téma je opravdu zajímavé, ale celý příběh mi připadal převyprávěný tak trochu nezáživně. Všechno bylo popisováno tak nějak zdlouhavě a nezáživně.

Radovan_R
16.07.2023 3 z 5

Poměrně zajímavá kniha, ale nijak originální - při čtení rychle získáte dojem, že tohle už tu kdysi bylo. Detektiv Vale je převlečený Sherlock Holmes. O paralelních světech, mezi kterými lze procházet, psal Lukjaněnko. Jazyk, kterým lze přikazovat věcem a s pomocí rodného jména si podrobit člověka, pochází z Inheritance. A historické město plné technických monster - tady je dokonce širší výběr: Mechanický princ/princezna/anděl nebo Železná dcera? Přesto není nudná (snad s výjimkou konce, kde souboj s Alberichem trvá na můj vkus dost dlouho). O Knihovně se ale dozvídáme trestuhodně málo, je tajemná jako hrad v Karpatech a její účel není příliš jasný.
Možná se v dalším díle dozvíme víc...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Neviditelná knihovna v seznamech

v Právě čtených14x