Něžně háčkovaný čas přehled

Něžně háčkovaný čas https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/815/bmid_nezne-hackovany-cas-ajx-815.jpg 4 266 266

Tento příběh je o 15-leté Mileně, která má tatínka ve vězení. Netrpělivě čeká, kdy se vrátí. Mezitím se ale dobře baví. Má svého chlapce a partu. Několik lidí ji odsuzuje za to, že je její otec ve vězení, a to dokonce i její učitelka. Když je se třídou na brigádě, potká nového kluka. Kluk se jí snaží zavděčit, ale Milena ho nemá ráda a vůbec se jí nelíbí. On za ní jezdí a učí ji jezdit na motorce. Milena ho začne ho brát jako skvělého kamaráda.Ani jí nevadí, že její parta se rozpadá...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Něžně háčkovaný čas. Přihlašte se a napište ho.

Leonora
18.01.2024 1 z 5

Přečteno někdy ve věku hlavní hrdinky. Matně si vzpomínám, že to byla hromada růžové nudy o ničem. A že už tehdy jsem považovala za nesmysl, aby se dospělej chlap pokoušel psát z pohledu puberťačky. Scény jako nákup podprsenky a prodej alkoholu dětem mi tehdy neodbytně zvedaly jedno obočí.

Nofar197
04.10.2023 5 z 5

Milena Petrovicka je obyčejná patnáctiletá dívka vyrůstající na malém městě. Bohužel právě malomestska mentalita Stribrovic a smutný fakt, že Milenin otec je ve výkonu trestu, způsobuje, že Milena se začíná stahovat do sebe, rozevírá se názorová propast mezi ní a její matkou a nakonec na sebe nenechá dlouho čekat ani zklamání v první lásce.
Mezi Rudolfovymi romány jde o poměrně výjimečný počin. Skutečně pravdivě popsal malomestskou mentalitu té doby i fakt, že ne vše je skutečně takové, jak se na první pohled jeví viz sousedka paní Adamová nebo Chobot.
Milenino rebelantstvi lze pochopit, šlo o jakousi vnější obranu, kdy se její svět pomalu rozpadal na kousky : Otec ve vězení za nechtěně zavinenou smrt, ustvana matka, které již nezbyvala energie řešit problémy dospívající dcery, od které asi právem očekávala, že by ji v nelehké situaci měla být oporou. Letitá parta, která se však začíná rozpadat, konflikt s nejlepší kamarádkou a nakonec i zklamání v první lásce.
Na druhé straně mi Milena pripadala velice povrchní : Žádné vlastní zájmy, takže není divu, že když pomalu přicházela o starý svět, neměla nic, v čem by mohla hledat vnitřní útěchu a duševní vzpruhu.

Lka
12.05.2023 4 z 5

Taky jsem se díky ČV vrátila k autorovi mého mládí. Příjemné čtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Něžně háčkovaný čas v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech1x