Nimona přehled

Nimona
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400352/bmid_nimona-yyk-400352.jpg 4 143 143

Komiksový román, ktorý spôsobil záchvaty smiechu a plaču miliónom čitateľom po celom svete Nimonu si musíte prečítať, či už holdujete tínedžerskym knihám, fantasy, komiksom, alebo všetkému dokopy! Nimona má poriadne podrezaný jazyk, dvakrát reže a ani raz nemeria a ešte je aj tvaromenička. Jednoducho chodiaca katastrofa. Jedného krásneho dňa sa rozhodne, že najväčší zloduch v kráľovstve lord Ballister Blackheart potrebuje jej pomoc. A pohroma epických rozmerov je na svete. Nenechajte sa popliesť tým, že vyzerá milo, či možno trochu nevinne. Pripravte sa na skvelý humor, vtipy o smrti a podobné brutality. Tento komiks je totiž naozaj božský a skvostný a musíte si ho prečítať aspoň stokrát!... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Nimona , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nimona. Přihlašte se a napište ho.

Bětuu
15.02.2024 5 z 5

Tohle bylo skvělé a posledních 100 stránek jsem nemohla přestat číst! Jo, film má úplně jinou zápletku, ale taky stojí za to se na něj podívat, stejně jako přečíst si tenhle komiks!

yaoiyuri
27.11.2023 5 z 5

Ze začátku naprosto střelená ujetost – především dílem neřízené Nimony – pár kapitol potřebujete na zorientování, protože jste hozeni doprostřed rozjetého příběhu mezi „superpadouchem“ a všemi ostatními, do světa, který má svá osobitá pravidla fungování (magie X věda X technologie) postupně se však děj stává vážnější, atmosféra houstne, na povrch vyplouvají dávné křivdy, zlé vzpomínky a traumátka. A taky naprosto jasně vystupuje sympatický duhový podtext mezi dvěma postavami. :3

Komiks navíc (mladším čtenářům) pěkně ukazuje, že svět ani v něm lidé nejsou černobílí, ne všichni, kteří se mají zasazovat o vaše dobro a bezpečí, to skutečně dělají, i když to tvrdí, a největší padouch nemusí být nutně ten nejhorší a nejbezcitnější člověk v království.
Kresba je sympaticky osobitá, příjemně barevná a přehledná i v bojových scénách. Moc pěkně a nápaditě jsou ztvárněny i Nimoniny "transformace". Jen mě občas fascinovaly Ambrosiusovy muší nožky. :D

Frizer
23.11.2023 3 z 5

Takové dílo jednoho poměrně zajímavého nápadu, který se ale rychle vyčerpá. Vizuální stránka neurazí, ale z čeho jsou všichni na větvi, mi zůstane záhadou. Podobně jako u serie Robokat...

Knižní novinky (17. týden)

18.04.2020

Knižní novinky (9. týden)

24.02.2019

Ocenění knihy (1)

2016 - Eisner Award (Best Graphic Album)

Kniha Nimona v seznamech

v Právě čtených1x