Nové teorie všeho přehled

Nové teorie všeho https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108536/bmid_nove-teorie-vseho-Nwv-108536.jpg 4 17 17

Podtitul: Hledání nejhlubšího vysvětlení. Teorie všeho, tedy jakýsi základní princip, který vysvětlí opravdu „všechno“, je odvěkým snem filozofů i vědců z nejrůznějších oborů. V roce 1991 vydal profesor matematiky a astronomie John D. Barrow úspěšnou knihu Teorie všeho, která líčila snahy vědců o nalezení jednoduchého modelu, který by vysvětlil mechanismus fungování celého vesmíru. Ačkoli věda od té doby nedosáhla úplného poznání, přeci jen se za uplynulých šestnáct let zkoumání posunulo dále a Barrow se proto rozhodl udělat důkladnou revizi knihy. Podává nám tak nejnovější koncepty teoretické fyziky, jako je například M-teorie superstrun, či spekulace o světě jako počítačovém programu...... celý text

Literatura světová Literatura naučná Věda
Vydáno: , Dokořán , Argo

New Theories of Everything: The Quest for Ultimate Explanation , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nové teorie všeho. Přihlašte se a napište ho.

vitek.sk
07.01.2015 5 z 5

Bohužel jsem zatím nepřečetl původní knihu Teorie všeho. Tato kniha, tedy Nové teorie všeho mne však nezklamala a neměl jsem pocit, že by mi to, že jsem nepřečetl Teorie všeho nějak scházela. Kniha byla jako obvykle všechny knihy o Barrowa srozumitelná a jasně napsaná a přitom poměrně přesná. Dávám jasných 5 hvězd a knihu všem doporučuji, i jako první seznámení s Barrowovým stylem psaním.

Pablo Kral
28.12.2013 5 z 5

Naše poznání nejhlubších struktur fyzikální reality se od prvního vydání přece jen kamsi posunulo, a tak autor přikročil k nemalé revizi původních textů. Patrně nejde o vysloveně nadčasovou knihu – možná (nebo snad), že bude za dalších 15 let potřebovat další důkladnou revizi. Přesto jsem přesvědčen, že dokud tato Barrowova kniha významně nezastará – má smysl ji číst. Pro mne je to fundamentální literatura o základních otázkách vesmíru, především o opojné vidině unitární teorie pole. Nicméně nakonec musím sdílet s autorem názor vyjádřený v závěrečných větách knihy: „Neexistuje zádná formule, která by mohla vyjevit veškerou pravdu, veškerou harmonii, veškerou prostotu. Kdybychom totiž mohli prohlédnout vším, neviděli bychom vůbec nic.“

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nové teorie všeho v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech2x

John D. Barrow
anglická, 1952 - 2020
1996  82%Teorie všeho
2008  87%Nové teorie všeho
2000  90%Pí na nebesích
2011  93%Vesmírná galerie
2013  80%Sto důležitých věcí, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte)