O mulo! Povídky o duchách zemřelých přehled

O mulo! Povídky o duchách zemřelých https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430951/bmid_o-mulo-povidky-o-duchach-zemrelych-66017d2f0d8c4.jpg 4 15 15

Na otevřenou literární výzvu nakladatelství Kher z letošního května zareagovala řada zkušených i začínajících autorů, které zaujalo zadání inspirovat se tradičním žánrem vakeribena pal o mule – vyprávění o duchách mrtvých – odrážejícím duchovní svět Romů, jejich víru v posmrtný život a přesvědčení, že mrtví mohou komunikovat s živými, varovat je stejně jako je přivést do záhuby a zjevovat se v různých podobách. Editorka Karolína Ryvolová nakonec do knihy zařadila povídky dvaceti romských autorů – jsou jimi Nikola Beljajevová, Eva Danišová, Monika Duždová, Irena Eliášová, Olga Fečová, Ilona Ferková, Erika Godlová, Jana Hejkrlíková, Jan Horváth, Brigita Horváthová, Judita Horváthová, Rena Horvátová, Dana Hrušková, Mária Hušová, Iveta Kokyová, Renata Kováčová, Eva Kropiwnická, Stanislava Miková, Stanislava Ondová, Květa Podhradská – a povídku Daniely Obšasníkové, která není etnickou Romkou, ale mezi Romy strávila část svého dětství.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize O mulo! Povídky o duchách zemřelých. Přihlašte se a napište ho.

kristyna4614
18.05.2024

Příjemná oddechovka a hlavně jsem měla radost, že jsem si mohla přečíst knížku, která obsahuje romštinu. U některých povídek jsem si vzpomněla na své dětství.
Ame paťan pal o duša, amenca hin jekhetane le spiritualno svetos. Me som paľikerdo.

ZiPur
28.01.2022 2 z 5

Osvěžující povídky, které se na smrt dívají jinýma očima než většinová společnost.

Arkagas
13.05.2021 5 z 5

Tahle knížka mě tak potěšila! Duchařské příběhy napsané ve 3 jazycích. Primárně tu ale poznáte historii a zvyklosti romského pohřebnictví a mytologii s ním spojednou. A svět zemřelých duší (mulo) obecně. Některé příběhy vybízí k úsměvu, ale u některých příjemně mrazí. Krásné dílo, za které jsem neskutečně ráda že vyšlo, protože takových knih je stále nedostatek. Krásná duchařina, která je doplněna nádhernými ilustracemi Martina Zacha v podmanivých bílo - černo - červených barvách.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha O mulo! Povídky o duchách zemřelých v seznamech

v dalších seznamech2x