Občanské fóry přehled

Občanské fóry https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152680/obcanske-fory-152680.jpg 3 12 12

Kniha zachycuje ve fotografiích, vtipech a kolážích revoluční atmosféru roku 1989.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Občanské fóry. Přihlašte se a napište ho.

milamarus
24.05.2024 4 z 5

Přidávám štítek “sametová revoluce 1989“ a propojuji s knihou Svědectví pražských zdí. Jednak jsou stejně staré, jednak stály v regálu vedle sebe. // Jde-li však o pojmenování atmosféry, o dojem, který po otočení poslední stránky mám, jsem v rozpacích. Označení vtipné, pro pobavení bych nepoužila. (...) Je to o vyjádření nespokojenosti, ne? O tom, jaké požadavky, postoje a touhy jednotlivci mají... , a taky o tom, co se za hesly skrývá, co všechno v nich řečeno není…. Ne, to se nedá odbýt rychle, jedním slovem. To nutno rozklíčovat se vší vážností.

------------------------------
CITÁT:
Když už jsme se naučili létat jako ptáci, plavat jako ryby, tak bychom se měli naučit žít jako lidi.

Yoshika
24.09.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsem našla u dědy a hned jsem se do ní zamilovala. Úžasně zachycuje český lidový smysl pro humor. Jistě, máte ji "přečtenou" za 10 minut, ale přesto je to ukázka části historie, kterou málokde poznáte. Hezká připomínka té doby a vlastenecké srdíčko vám při ní bude plesat :)

barbarera
08.12.2019

Knihu jsem otevřela až teď u příležitosti 30. výročí a docela jsem se nasmála.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Občanské fóry v seznamech