Obratník Raka přehled

Obratník Raka https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34612/mid_obratnik-raka-n5R-34612.jpg 4 345 345

Slavný avantgardní román, který po svém prvním vydání v polovině 30. let vzbudil rozruch sexuální otevřeností a radikálností, s níž vytáhl do boje s morálními, společenskými i uměleckými konvencemi, autorem byl označen za „hanopis, pomluvu a nactiutrhání“ a významně napomohl pozdějšímu nástupu beatnické literární revoluce, zůstává i po sedmdesáti letech jedním z klíčových textů své doby, jenž si navzdory své programové obscénnosti a vypjatosti neklade menší cíl než „vypsat celou pravdu o životě“. Vychází poprvé v novém překladu Pavla Dominika.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Paseka

Tropic of Cancer , 1934

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Obratník Raka. Přihlašte se a napište ho.

Lele61
07.02.2024 4 z 5

Ve své době jistě kontroverzní a skandální kniha, dnes ale už prakticky taková klasika moderní nejen americké literatury. Nepochybně dobře, velmi otevřeně a realisticky napsaná výpověď o bohémském životě s autobiografickými prvky a navíc také s určitým filozofickým přesahem.

novecento
24.01.2024 2 z 5

Jsem již starší člověk, který toho dost prožil a také hodně propil. Kdysi dávno mě zaujal Charles Bukowski a jeho knihy, které odpočívají v mé knihovně. Marně jsem hledal něco, co by mně zaujalo na této knize. Tím netvrdím, že ve své době neměla úspěch. Lépe je ale večer milovat a pít, než o tom sebelépe psát.

JointlieKat94
18.01.2024 2 z 5

Já vůbec netuším, co k tomuhle napsat. Rvala jsem se s každou stránkou ale statečně, i přes to, že jsem chtěla knihu několikrát zahodit a dát nedočteno. Nevím, jestli jsem do poslední stránky čekala, že se něco změní, ale čekala jsem.

Taková autopornobiografie spojená s nějakou nesmyslnou filozofií, ale výřečná na popisy míst a tzv. bohémství.

Jsem fakt ráda, že už je to za mnou. I těch 212 stránek bylo neskutečně dlouhých..

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Obratník Raka v seznamech

v Právě čtených14x