Obžalovaná Adina Mandlová přehled

Obžalovaná Adina Mandlová https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179555/bmid_obzalovana-adina-mandlova-PGX-179555.jpg 4 27 27

Autor Radek Žitný přichází se svou novou knihou, která je výpovědí o dosud ne zcela zmapované části života české prvorepublikové filmové hvězdy Adiny Mandlové, totiž soudních kauzách, které provázely její kariéru. Sporů v životě české herečky bylo dost a většinou neskončily příliš šťastně. Teprve nyní se dostávají takto uceleně na veřejnost. Mnohá fakta a archivní materiály v autentické podobě, o něž se Radek Žitný ve své práci opírá, budou překvapením pro mnoho čtenářů. Jde například o dobové výslechové protokoly, s nimiž běžný člověk se nemá možnost seznámit. Obsah publikace je exkurzem do dob první republiky, protektorátu, poválečného souzení kolaborantů i do činnosti StB, která vydírala a cíleně likvidovala české umělce. Kniha také obsahuje dosud nepublikované fotografie. Fotografie: Archiv sběratele a archiváře Jaromíra Farníka, archiv autora a nakladatelství.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Obžalovaná Adina Mandlová. Přihlašte se a napište ho.

Harry
10.12.2019 3 z 5

O A.Mandlové jsem přečetl skoro vše, takže z téhle knihy jsem se moc nového nedozvěděl, jen ty citace z protokolů apod. Byla to určitě velice zajímavá žena, která si nedělala nic z toho, co si o ní kdo myslí a ten hon, který na ni po válce Češi spustili, si určitě nezasloužila-to, že se zkompromitovala s německými pohlaváry přece nikomu neublížilo.

Izu
27.02.2018 2 z 5

Kdo má o Adine něco načteno,je tato kniha zklamáním.

Mates84
28.12.2017 4 z 5

Kniha je peknym doplnenim ke kniham o zivotopise AM(Dneska uz se tomu smeju,AM famy a skutecnost)Jedine co mi trosku vadilo,ze nektere casti se opakovaly porad dokola.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Obžalovaná Adina Mandlová v seznamech

v dalších seznamech1x