Od začátku do konce přehled

Od začátku do konce https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2710/bmid_od-zacatku-do-konce-Amw-2710.jpg 4 276 276

Výklad tradičních rituálů, které mají základní význam v lidském životě, doplněný o příběhy odpozorované z praxe.

Literatura světová
Vydáno: , Argo

From Beginning to End , 1995

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Od začátku do konce. Přihlašte se a napište ho.

DzordanoChruno
12.10.2023 1 z 5

Fulghuma mám rád. Resp. mal som, pred 30-mi rokmi. Vtedy boli jeho prvé knihy svieže a obohacujúce. Zostarol som? Zostarol Fulghum? Táto kniha je písaná nasilu. Je v nej pár pekných postrehov, ale mám pocit, že autor už nevedel, o čom má písať a tak to umelo našrouboval akože na rituály, pričom polovica knihy sú nudné opisy všedných udalostí všedných osôb. Bez preskakovania som to nedal. Skrátka, písanie mu celkom slušne vynášalo, tak musel písať ďalej, i keď nápady už boli minuté. No a z druhej stránky: radšej mám životné poučky od človeka, ktorý niečo preskákal a vytrpel. Ťažko aceptovať mudrlantské reči o pravde a láske od chlapa, ktorý je už medzitým tretí krát ženatý, pričom prvú ženu poslal do minulosti kvôli druhej, ktorú stretol na budhistickom telovýchovnom sústredení, a tú druhú poslal do kelu kvôli tretej, o 40 rokov mladšej, ktorá ho očarila na kurze tanga. Asi mala tangáče, dědek oplzlej :-)

ujira
25.03.2023 3 z 5

Ledasco, co pan Fulghum napíše mě oslovilo, ale význam rituálů mne neoslovil i když životní příběhy, na nichž autor vysvětluje význam rituálů, byl zajímavý. I nad vlastními významnými životními okamžiky jsem se vždy zamýšlela a brala je vážně, ale nakonec mi přišly ty věci kolem nesmyslné a zbytečné.

Clara_C
17.01.2023 4 z 5

Tuhle knížku pochopíte, až když začnete přemýšlet o smrti. Ne, že by se musela týkat zrovna vás, stačí, když se plíží všude kolem a vám dojde, že čas tady má každý z nás pouze vyměřený a je na nás, co s ním provedeme. Uvažovat o závěti není úplně od věci, člověk si ovšem stále říká, že má ještě spoustu času a najednou možná ani ne.
Je to sice o rituálech, ale je v ní i plno moudra a zkušeností. Chvílemi bylo člověku až úzko. Někdy dojetím, někdy strachem, ale rozhodně nelituji času, který jsem u knížky strávila.

" Nikdy se mi nelíbilo rčení, že prostě jen vznikáme z prachu a v prach se zase obrátíme. Jsme energií, která je zaměnitelná se světlem. Jsme oheň, voda i země. Jsme vzduch, atomy a quarky. A navíc jsme také sny, naděje a obavy pospojované moudrostí a zase rozháněné vlastní pošetilostí. Jsme o moc víc než prach. Biblické rčení by mělo znít - Zázrakem jsi a v záhadu se obrátíš - . "

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Od začátku do konce v seznamech

v Právě čtených10x
v dalších seznamech1x