Odkaz lidské mysli přehled

Odkaz lidské mysli
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498960/bmid_odkaz-lidske-mysli-y2t-498960.png 4 87 87

Odkaz lidské mysli série

Na Zemi roku 2043 přistálo mimozemské plavidlo a vypustilo černý sliz rozežírající všechno okolo. Ke zděšení lidstva tato hmota dokázala přebrat kontrolu i nad nejmodernějšími technologiemi. Planetu měli spasit robotičtí ochránci, jenže nastal problém – jejich stvořitelka Molly Griffin veškeré obranné snahy sabotovala. O dvě stovky let později nastává čas, aby si lidé vzali svůj svět zpátky. Podaří se jim v událostech dávné minulosti najít klíč k přežití?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Odkaz lidské mysli. Přihlašte se a napište ho.

11191
včera 3 z 5

Autor vymyslel zajímavý svět, který dává smysl. Gorové, arbitrové i araci jsou neobvyklí, vše do sebe hezky zapadá. A ten závěr byl pro mě vážně nečekaný, vůbec mě nenapadlo, že by se v téhle knížce mohlo skrývat něco pod povrchem.

Osobně mám radši propracovanější příběhy, několikrát mi připadalo že se situace jen tak nahodile dějí a spousta věcí mi ani moc nedávala smysl. Taky mám radši propracovanější postavy, moc jsem si s nimi nedokázala vytvořit vztah. A bohužel se mi nelíbily ani dialogy,ty byly vážně smutné.

Celkově ale oceňuju jednoduchost, přímočarost, příběh hezky odsejpal a já jsem si ho užila. Další díl si ráda přečtu.

GetSchwifty
08.05.2024 5 z 5

Upřímně jsem nečekal, že se mi kniha bude tak moc líbit. Měl jsem ji ve čtečce už nějaký ten pátek a když jsem se rozhodl jí dát šanci, tak jsem ji nakonec přečetl téměř v jednom dni. Vlastně mě nemrzí, že jsem otálel tak dlouho, protože už je napsaný druhý díl a za chvilku vyjde i třetí, takže nemusím čekat na pokračování. Moc se mi líbily postavy, jejich motivace, charakter i uvažování. Svět je také vymyšlený chytře, neotřele a (na sci-fi) uvěřitelně. Rozhodně by šlo vytknout pár drobností, ale nic co by mě přinutilo snížit hodnocení pod 5 hvězdiček.

Natty
13.04.2024 5 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila, velmi se mi zamlouvá celá myšlenka s Gory, Arbitry, myslitem a celkové zasazení tohoto sci-fi světa. Většinu postav jsem si oblíbila - a to se všemi jejich pozitivy i nedostatky. A co se týče Atyho, tak toho naprosto zbožňuju!

Vychází Čtenářský diář 2023, Sváděj mě a další knižní novinky (35. týden)

28.08.2022

Víc lidí často vede k většímu množství problémů.

Vždy má cenu se snažit. Prohraješ jen tehdy, když ztratíš vůli dál bojovat.

Kniha Odkaz lidské mysli v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech4x

antiutopie, dystopie, kakotopie

Radek Sterakdary Starý (p)
česká, 1992
2021  78%Stříbrné město