Old Surehand I přehled

Old Surehand I https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13847/old-surehand-13847.jpg 4 332 332

Old Surehand série

OLD SUREHAND je poměrně rozsáhlý třídílný dobrodružný román. Titulním hrdinou je zálesák a slavný lovec Old Surehand, jehož válečné jméno znamená v překladu "Jistá ruka " a počáteční Old je přidáno, protože to Karel May považoval za typicky americké a navíc symbolizující, že hrdina je zkušený, protřelý či zasloužilý. Kapitoly: Nad příběhem Old Surehanda 1. Old Wabble, 2. U Modré vody, 3. Vinnetouúv posel, 4. Oáza, 5. Železné srdce, 6. U Sta stromú, 7. V pasti, 8. Generál, 9. Překvapení.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Olympia

Old Surehand , 1895

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Old Surehand I. Přihlašte se a napište ho.

Lothar.777
15.01.2024 3 z 5

Klasika, pěkně se rozvíjející příběh bla bla bla, až mě ten Shatterhand lezl na nervy s tím svým odpouštěním. Jinak tam pěkně viselo ve vzduchu trochu toho tajemství, tak jsem se těšil na pokračování, co z toho bude.

hetzerjoke
12.12.2023 2 z 5

(SPOILER) Klasická mayovka s příjemně dospělým zvratem ohledně zrady Old Wabbla (starého to opovážlivce a rasisty!), ve které se nad obvyklé přemíry stopování a špehování dočkáte i zajímavého tajemství ohledně původu titulního hrdiny.

Kakho-Oto
02.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Klasická indiánka, která nabízí stejné prostředí jako román Duch Llana Estacada, tedy poušť Llano Estacado. Čtenář se znovu setká nejen se slavnými pokrevními bratry, ale též s Bloody Foxem a Komančem Šiba-bigem. Postava starého kovboje Old Wabblea zaujme snad ještě více než titulní Old Surehand. Jedná se o klasický příběh plný lstí, přepadů, zajetí, osvobození, v závěru románu Old Shatterhand a Vinnetou přijdou o své slavné pušky, ale jen na krátko. Životy nepřátelských Komančů jsou v tomto románu maximálně šetřeny, o což se zasloužili především Vinnetou a Old Shatterhand. Záhada, která se točí okolo pomatené indiánky Tibo-vete-elen, prstenu prapodivného "generála" a Old Surehandova pátrání po jeho původu, se začne postupně odhalovat v pokračování románu, jenž osobně považuji za jeden z vrcholů Mayovy tvorby. První díl Old Surehanda je určitě nadprůměrnou mayovkou, ale mezi ty úplně nejlepší nepatří. Howgh!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Old Surehand I v seznamech

v Právě čtených1x