Orgasmus na Západě: Dějiny rozkoše od 16. století do současnosti přehled

nehodnoceno
Orgasmus na Západě: Dějiny rozkoše od 16. století do současnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536935/bmid_orgasmus-na-zapade-dejiny-rozkose-o-66269094d8760.jpg 0 0 0

Dějiny rozkoše jsou dějinami slasti, individuální, mnohdy nesdělitelné, nepopsatelné, skryté, jindy naopak tabuizované. Dějiny orgasmu jsou ale zároveň kulturním fenoménem, který podléhá kolektivní zkušenosti, jež se během staletí proměňuje. Muchembled zkoumá sociálně a kulturně podmíněné proměny vztahu společnosti i jedinců k rozkoši v dlouhé časové perspektivě od 16. do 20. století. Při své analýze vychází především z literárních pramenů, egodokumentů i zdrojů vizuálních. Jeho vhled do dějin rozkoše je rovněž analýzou tabu a společenské morálky, jež prodělala od raného novověku do moderní doby mnoho zcela zásadních změn, v katolickém, protestantském i sekulárním prostředí. Vydání knihy podpořil Francouzský institut v Praze.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 31.05.2024
Literatura naučná Erotika Historie
Bude vydáno: , Argo

L'Orgasme et l'Occident: Une histoire du plaisir du XVIe siècle à nos jours , 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Orgasmus na Západě: Dějiny rozkoše od 16. století do současnosti. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Orgasmus na Západě: Dějiny rozkoše od 16. století do současnosti v seznamech

16.-20. století orgasmus kulturní dějiny

Robert Muchembled