Padající anděl přehled

Padající anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59618/bmid_padajici-andel-65d63e21288c8.png 4 22 22

Mysteriózní thriller z New Yorku padesátých let, kde znovu ožívá prastaré faustovské téma o duši prodané ďáblu, o svůdné moci zla.Podle knihy byl natočen film Angel Heart.

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Cinema

Falling Angel , 1978

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Padající anděl. Přihlašte se a napište ho.

denisa7430
13.05.2024 4 z 5

"Bolest od vás nikdo nekoupí. Ani za všechny peníze světa."

ZuzanaZ83
16.03.2024 4 z 5

Tak tohle se četlo tak nějak samo. Děj plyne neuvěřitelně rychle. V knize nechybí tajemno, zvrhlé rituály ani spousta mrtvol. Konec knihy budu ještě chvíli zpracovávat.

Tohle dílo vzniklo v roce 1978, do češtiny bylo přeloženo v roce 1993. Rozhodně si ale nezadá se současnými moderními romány. Hrdinové se vyjadřují velmi explicitně.

kobejn
03.02.2024 5 z 5

Co k tomu napsat ještě, co nebylo napsáno? Pochybuju, že se k tomu dá napsat ještě něco originelního, kromě toho, že ten příběh je neuvěřitelně originelní, bohužel jsem knihu četl až teď, když už člověk dopředu věděl všechno. Ale snažim se představit jaký to asi muselo bejt pro toho, kdo to četl, když ještě netušil do čeho jde. I tak je to špičková kniha a skvělej příběh, jeden z nejlepších, co jsem četl. Hlavní rozdíl oproti filmu je, že celej děj knihy se odehrává v New Yorku, což dává smysl a je to skvělý. Stejně tak skvělý je, že to pak Parker natočil po svym a neřídil se doslova knihou. Ve výsledku jsou pak obě věci skvělé a originální po svém, takže Alles Gute!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Padající anděl v seznamech

v dalších seznamech3x

New York zfilmováno satanismus horory incest voodoo soukromý detektiv

Autorovy knížky

William Hjortsberg