Pan Tompkins v říši divů přehled

Pan Tompkins v říši divů
https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67434/bmid_pan-tompkins-v-risi-divu-QbB-67434.jpg 4 51 51

Zábavná populárně naučná knížka s prvky sci-fi, kde je laikovi zábavnou formou představena teorie relativity i kvantová fyzika. Útlá, vtipná a zábavná populárně vědná knížka autora je vzácným příkladem zasvěcené popularizace z pera předního odborníka, představitele silné generace amerických fyziků 50. let. Na příběhu jakési snové broučkiády, kterou prožívá pan Tompkins, jeho žena Maud a jeden profesor fyziky v podivné zemi, kde se například mění čas a prostor, vykládá autor laikovi srozumitelným způsobem některé obtížné partie moderní fyziky, teorii relativity a kvantovou fyziku.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Věda
Vydáno: , Mladá fronta

Mr Tompkins in Paperback , 1965

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pan Tompkins v říši divů. Přihlašte se a napište ho.

Tvurce001
07.02.2024 5 z 5

Pokud vám servíruje fyziku sám Gamow, můžete si být jistí tím, že se zasmějete. Bez ohledu na to, zda výklad pochopíte či nikoli. .-)

Adigiotto
07.01.2023 5 z 5

Zábavné čítanie.

Vecerkova
10.06.2019 5 z 5

Moje první přečtená knížka od Gamowa, na kterou jsem narazila čistě náhodně v antikvariátu na Spálené a mám s ní spojené příjemné vzpomínky. I když pro někoho z oboru je to spíše oddychovka, bavila jsem se.
Škoda neaktuálnosti dokonce i poznámek k novějšímu vydání, ale hora ruit. Po jejím přečtení jsem si neprodleně objednala další autorovy knížky, jeho styl je brilantní, u nás bohužel nikdy nevyšly, což je škoda.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pan Tompkins v říši divů v seznamech

v Právě čtených2x