Agnetino dědictví přehled

Agnetino dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444377/bmid_agnetino-dedictvi-LJ8-444377.jpeg 4 160 160

Paní ze Severu série

První část švédské ságy, která líčí osudy několika generací šlechtického rodu v průběhu 20. století. Rod Lejongardů vlastní nádherné staré panství na jihu Švédska. Statek, který rodina už mnoho let spravuje, je v zemi proslulý úspěšným chovem koní. Panství a šlechtický titul Lejongardové obdrželi jako projev díků švédského krále za podporu a věrnost během třicetileté války za podmínky, že budou za všech okolností stát při královské rodině. A jsou to především odvážné a sebevědomé ženy tohoto rodu, jež se dokážou postarat o prosperitu panství a nadcházejících generací.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Agnetas Erbe

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Agnetino dědictví. Přihlašte se a napište ho.

ikul
22.04.2024 5 z 5

Zajímavý příběh o ženě, která si chtěla zvolit svobodný život a připojila se k hnutí sufražetek ve Švédsku před první světovou válkou. Tragický osud v rodině zmařil její plány. Celou knihou prochází složitý vztah Agnety a její matky, aby se nakonec ukázala stará pravda. Že jablko nepadá daleko od stromu. Pěkné čtení.

petrulkaa
31.12.2023 5 z 5

Sice červená knihovna, ale tentokrát mě to nevadilo. Začátek byl až moc dlouho pochmurný, smutný, plný slz a strádání. Chtělo se mi četbu vzdát, ale to nemám ve zvyku. A vyplatilo se. Po 100 prvních stránkách jsem knihu téměř neodložila a těším se na další díl.

sodmic
24.09.2023 2 z 5

klasická "růžová" knihovna, jako oddechovka fajn, ale některé pasáže, které nemají přímou souvislost s dějem (např. popisují cestu na nádraží) jsou zbytečné roztahané, svádí to tyto části přeskakovat, skoro jako by autorka, chtěla z 200 stran udělat 400 pouze těmito vycpávkami, znovu si knihu asi nepřečtu

Knižní novinky (26. týden)

21.06.2020

Kniha Agnetino dědictví v seznamech