Bouře přehled

Bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491709/bmid_boure-YVi-491709.jpg 4 147 147

Panský dům série

Augsburg 1935. Nad Německem se stahují mračna k velké bouři a má to dalekosáhlé důsledky i pro rodinu Melzerových a jejich milovaný rodinný dům. Mariin úspěšný módní ateliér stojí krátce před zavřením poté, co vejde ve známost její židovský původ. Také její muž Paul má veliké starosti se zvládáním finanční situace v textilní továrně. Rostoucí tlak ze strany nacistické vlády mu způsobuje bezesné noci. A když se mu jednoho dne dostane naléhavé rady, aby se v zájmu uchování továrny s Marií rozvedl, musí jeho žena učinit závažné rozhodnutí, které jí změní život už navždy…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Sturm über der Tuchvilla , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bouře. Přihlašte se a napište ho.

eva-lupen
15.05.2024 5 z 5

Díl od dílu lepší. Je moc dobře, že nezůstalo u trilogie, protože teprve v pokračování se něco děje. Líbí se mi, jak se postavy vyvíjejí a historicky jsou tyhle díly obzvlášť zajímavé.

mia.com
05.05.2024 4 z 5

Jako vzdy skvele cteni. Sice u toho nadavam, jak odporni lidi jsou a jak priserne se k sobe chovaji, ale proste ty historicke sagy mam rada, no.

marli58
16.04.2024 4 z 5

Pátý díl čtu po nějaké době od čtvrtého a tak začátek knihy byl ve znamení úvodu knihy a ve velmi častém hledání v seznamu Obyvatelé panského domu, další příbuzní a zaměstnanci :). Ale jak jsem se v nich znovu zorientovala, tak pokračování příběhu bylo velmi čtivé a zajímavé i historicky. Radši se dám hned do šestého dílu. Dávám 4,5 hvězdičky.

Vychází další pokračování nejslavnější rodinné ságy

01.07.2022

Hotel Ville a další knižní novinky (26. týden)

26.06.2022

Kniha Bouře v seznamech